Útulek Dětmarovice uvítá každého venčitele

Publikováno: 10.10.2013
Autor: Nikol Schneiderová
Foto: Nikol Schneiderová

Vždycky je krásné, když je v útulku možnost venčení a to hlavně pro samotné pejsky, kteří tam čekají na svůj domov. Zkrátí si tím dlouhé chvíle, sníží se riziko problematického chování z uzavřeného malého kotce, ve kterém nemá pes vybití a zvyšuje to šanci, že se do něj někdo zamiluje a vezme si ho navždy domů.


My jsme bohužel přišli v nevhodnou dobu vedra, kdy není možné pejsky venčit, aby jim to neublížilo, s čímž plně souhlasíme.
Samotný dětmarovický útulek je menší zapadlý útulek. Ve vratech vás uvítají zaměstnanci – pečovatelé, kteří vám ho rádi představí. O životních příbězích byli informováni a útulkem nás ochotně provedli. Povídali si s námi o situaci na ostravsku a měli přehled i o dalších útulcích a zařízeních v jejich okolí.


V době naší nečekané návštěvy byly kotce uklizené a psi měli přístup k vodě, která jim byla pravidelně dolívána. V kotcích měli stín a nepražilo na ně sluníčko. Ven jsme si je kvůli hroznému vedru nebrali.


Co je na Dětmarovicích kouzelné je, že se jednou za čas sebere skupinka dobrovolníků a snaží se vyvenčit všechny obyvatele útulku. Dětmarovice takový zájem vítají a nebrání se dalším venčícím. Navíc je to možnost, jak vyfotit co nejvíce zajímavých fotek a následně pejsky inzerovat a posílat po známých. Zvyšuje se tak šance jít domů.


V útulku jsme tedy byli spokojeni. Bojují v rámci možností, jak se jen dá. Nabídku pejsků najdete na jejich webu.
Olajkovat je můžete i na facebooku.
Venčitelskou komunitu najdete ve skupině Venčitele útulku Dětmarovice
Účet útulku, kam můžete posílat svou pomoc je 248689462/0300

Kam dál: 

Než si mě koupíš a poprvé mi připneš obojek

Trend současnosti: Venčení psů v útulcích

Útulek Kolín – preciznost a píle

Zvíře z útulku

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...