Příběhy statečných - kniha napsaná srdcem

Publikováno: 10.5.2019
Autor: PesWeb
Zdroj: www.pesweb.cz
Foto: Archiv Iva Volková

Nová kniha Ivy Volkové, která v malé vesničce poblíž Českých Budějovic navrací týraným psům ztracenou důvěru v dobro. Příběhy těch, kteří měli štěstí v neštěstí, protože jejich další osud již pevně držela v rukou Iva.

Kniha Příběhy statečných vyšla na začátku dubna 2019. Svým prodejem přispěje k financování nákladných operací psům v registrovaných útulcích v ČR. Zatím byla vydána v nákladu 3 000ks a celý výtěžek z prodeje bude věnován pejskům.

Autor/Zdroj: JTV - Jihočeská televize 
www.jihoceskatelevize.cz

Úryvek z knihy: 

Ohlédnutí aneb Jak to všechno začalo

Už od mládí jsem měla silný vztah ke zvířatům a k přírodě. Milovala jsem stromy, lesy, potůčky a rozkvetlé louky. Léta jsme měli kočku Mourinku, kterou jsem zbožňovala. Odjakživa jsem však toužila po pejskovi. Jednou na Štědrý den ráno – bylo mi asi tak devět – můj tatínek někam odjel. Maminka pekla vánoční dobroty a chystala štědrovečerní večeři, zatímco já tatínka nedočkavě vyhlížela. Odpoledne přijel s velikou hnědou aktovkou. Pomaloučku ji otevřel. Na dně jsem spatřila sedět maličké štěňátko, které na mě upřelo svoje kouzelné oči. V mém životě nastal první zlom. Podívala jsem se do těch krásných, ustrašených kukadel … a už napořád jim propadla. Pojmenovala jsem svoji fenku Ťapinka. Pečovala jsem o ni, nechávala ji spát u sebe v posteli, dávala jí lásku. A na oplátku jsem začala poznávat hloubku lásky psí.

Postupně jsem měla pejsků několik. Touhu pomáhat těm nejbezmocnějším z nich jsem v sobě objevila před sedmnácti lety, když jsme si s druhým manželem pořídili Nera, štěně německého ovčáka. Jako tříletý nešťastně uklouzl na namrzlé zemi a poškodil si páteř. Padl na zadek a nemohl se zvednout. Okamžitě jsme ho vezli k veterináři. Prognóza byla špatná: musí do Brna k operaci. Vyrazili jsme, sněžilo, cesta byla velice náročná. Po příjezdu mu pan doktor dal narkózu, zrentgenoval páteř a zjistil, že poškození není tak veliké, aby musel podstoupit operaci. Porušený byl jen jeden nerv v blízkosti páteře. Pan doktor tvrdil, že by Nerovi mohla pomoci několikatýdenní rehabilitace a naprostý klidový režim. Potom mi ukázal, jak s pejskem pracovat, a já se do toho po návratu domů pustila.

Knihu můžete objednat ZDE 

Iva Volková založila neziskovou obecně prospěšnou společnost „Rafael“ První dočasný domov pro týrané psy-terapie, léčení a osvěta o.p.s. v roce 2013. Jejím azylem prošlo za 5 let cca 90 zubožených psů, kteří si prošli mnohdy peklem na Zemi. Díky Ivě měli možnost poznat lásku, péči, kvalitní stravu a připravit se na odchod do nových rodin, někteří nadále zůstali/zůstávají v paliativní péči. Tím se snižuje možnost pomoci více psům.

V její oáze na okraji lesa panuje klid a vás už při vstupu za branku napadne, že toto není jen tak ledajaký azyl. Zde zažívají mnozí prvně v životě komfort díky vytápěným psím domečkům. Iva pejskům poskytuje ale nejen nadstandardní zázemí, nýbrž i péči – speciální fyzioterapeutické a psychoterapeutické procedury, jsou to takové malé lázně pro psy :-) 

Více o azylu Rafael a pejscích, kteří hledají nové domovy, najdete na webových stránkách Rafael o.p.s.

Aktuální nabídka pejsků: