3 důvody, proč by váš chlupáč měl jíst monoproteinové krmivo

Publikováno: 2.9.2018
Autor: Brit
Foto: Brit

Víte, co monoproteinové krmivo je? Z názvu je to vlastně jasné, mono-protein. Můžete si říct, že to je přece ale spíš nevýhoda, že krmivo obsahuje jen jeden protein. Není tomu tak. Hodí se pro zdravé psy i pro ty se zažívacími problémy.

Tak na začátek, co to vůbec to monoproteinové krmivo je? Jde o mokré krmivo (tedy konzervy a kapsičky) obsahující jen jeden druh masa, svaloviny a vnitřností. A proč je lepší než obyčejné mokré krmivo?

Důvod č. 1: Monoproteinové krmivo snižuje riziko potravinových alergií a potravinové intolerance

Pokud je podáváno s hypoalergenní přílohou (rýží nebo batáty), riziko vzniku alergie či intolerance se znatelně snižuje. Pokud tedy váš čtyřnohý miláček žádným stravovacím omezením netrpí, monoproteinová strava poslouží i jako prevence. Stejně tak se ale hodí i pro alergiky a psy s intolerancí.

Důvod č. 2: Chutnají i mlsounům

Pokud nemáte to štěstí (smůlu) jako já, že je váš pes nevybíravý (v mém případě sní, na co přijde), je občas oříškem vybrat takovou potravu, co bude pro chlupáče nejen chutná, ale i zdravá a bohatá na všechny potřebné živiny. Masovými konzervami s vysokým obsahem svaloviny a vnitřností ale většinou nepohrdnou vybíravci ani pejsci s menším apetitem. Případně stačí jen přijít na druh masa, který chlupáčovi chutná nejvíce. Tak zajistíte dostatečný přísun zdravých a vyvážených živin pejskům na granulích, nebo pokud vyberete konzervy s přílohou (samozřejmě hypoalergenní, jak už bylo řečeno), můžete granule z jídelníčku vyškrtnout úplně, protože v tom případě jsou konzervy kompletním a vyváženým krmivem.

Výživy doplněné nebo založené čistě na mokré stravě se nemusíte bát ani u štěňat. Při výběru těch správných a kvalitních psích pokrmů se čtyřnohému miminu dostane všeho, co k vývinu a růstu potřebuje. Říkáte si, jestli z jednoho druhu masa opravdu dostane potřebné bílkoviny? Je to tak. Různé živočišné tkáně, ač z jednoho zvířete, totiž obsahují různé druhy bílkovin. Konzerva (kapsička) ovšem musí obsahovat vysoký podíl kvalitního masa, které musí být i dobře zpracované. Výhodou je i přítomnost lososového oleje bohatého na omega 3 mastné kyseliny. Ve složení by se naopak neměla objevit sója a GMO.

Důvod č. 3: Nechá v klidu i citlivá bříška

Někteří psi se s citlivým zažíváním narodí, jiní se k němu mohou propracovat během života. I pro ně je ale vhodná právě monoproteinová strava. Díky složení založenému na svalovině a vnitřnostech jde totiž o potravu psům přirozenou, která zbytečně nezatěžuje jejich organismus.

Už jste vyzkoušeli krmení monoproteinovou stravou? Jak na to pejsci reagovali? U toho našeho chutnost nejde posuzovat. Se stejným nadšením by totiž sežral monoproteinovou konzervu i okoralý krajíc chleba nebo cokoli, co by mu padlo pod čumák. I když je pravda, že u těchto konzerv je možná ještě o trochu nedočkavější při servírování do misky a minimálně půl hodiny předem na mě významně civí. Z jeho pohledu je jasné, že kdyby měl hodinky, důrazně by si na ně poklepával. A co na monoprotein říkají vaši citliví pejsci nebo pejsci alergici?

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

 

Kam dál: 

POJIŠŤĚŇATA - zdravotní pojištění Vašich domácích mazlíčků

Průvodce krmivem pro miniaturní psí plemena: 5 tipů, jak vybrat to správné

Technologické novinky ve světě zvířat

Proč používat grain - free krmiva pro psy?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...