Leopardi v nouzi

Publikováno: 15.8.2018
Autor: Kateřina Křístková
Foto: Archiv Leopard v nouzi

Leopard v nouzi je komunita majitelů, chovatelů a obdivovatelů tohoto úžasného plemene. Jako v případě dalších, více či méně módních plemen, i zde se občas najdou jedinci, kterým se snažíme najít nový, lepší domov, nebo alespoň dočasnou péči.

Vše začalo již v roce 2005, kdy si Alenka J. osvojila prvního leoparda, který hledal domov, a brzy poté druhého. Informace o dalších psech v nouzi začala zveřejňovat na webu www.leopardi.cz. Od té doby se takto pomohlo už více než 200 psům.

Leopard není pes pro každého. Leopard je univerzální pracovní pes s vynikajícím nosem, velmi vytrvalý a velmi citlivý. V zemi svého původu nejčastěji využívaný jako lovecký a honácky pes. Tato práce je mu opravdu vlastní a činí ho skutečně šťastným. V našich podmínkách, kdy plemeno není FCI uznané a je tedy lovecky neupotřebitelné, jsou leopardi využíváni na farmách ke hlídání dobytka, vynikají v záchranářské práci i jako neúnavný parťák k jakémukoliv sportu. Jsou to srdcaři, kteří jdou do všeho po hlavě. Hodně přilnou ke svému majiteli, ke kterému potřebují cítit důvěru i respekt v té nejlepší možné rovnováze. To se však ne vždy podaří a z leoparda se tak může stát labilní, bojácný a reaktivní pes.

Těmto psům se pak většinou hledá nový domov. Protože si uvědomuje náročnost a specifičnost tohoto plemene, nové majitele pečlivě vybíráme. Pokud je to možné, psy, které je třeba dočasně umístit, převážíme do miniazylu Voříškov, blízko Chýnice, na Praze západ. Slečny ošetřovatelky z Voříškova mají s leopardy již spoustu zkušeností a hlavně skvělé výsledky. Všem psům se opravdu pečlivě věnují a poskytují jim tu nejlepší péči. I problémoví psi od nich odcházejí psychicky vyrovnanější a klidnější.

Chtěli byste nabídnout domov některému z leopardů v nouzi? Můžete vybírat z těchto pejsků: 

ELVIS

- 9 let, x LLP, vhodný k dětem i jiným psům, kastrace v plánu
- Elvis je akčňák a neskutečně veselý psík, který si užívá každé minuty venku.
- Elvisova karta na PesWebu

DASTY 

- 5 let, LLP, bez PP.
- Dasty je velký průzkumník, ale zůstává typicky opatrný leopard. Lidi zpoza plotu vítá, ani s návštěvou nemá problém a těší se. Člověk si ho lehce získá milým přístupem. V dočasné péči na Slovensku, kontakt pro zájemce leopard.v.nouzi@seznam.cz
- Dastyho karta na PesWebu

ANGIE

- fena, s PP, 9 let, kastrovaná. Ke svým lidem je moc milá a stále velice hravá.
- Angie je zdravá, aktivní, zvyklá na každodenní procházky a dovádění na zahradě. Na nový domov čeká ve Voříškově.
- Angiina karta na PesWebu

ALI

- pes, s PP, 7 let, kastrace v plánu. Momentálně probíhá jeho převýchova ve Voříškově – vhodný pouze pro zkušeného člověka.
- Aliho karta na PesWebuART

- pes, s PP, 3 roky
- Art je vyrovnaný, bezkonfliktní, miluje děti, velice temperamentní, dá se s ním dobře pracovat. je zvyklý být celoročně venku. Vzhledem k tomu, že je to LLP, má opravdu hodně energie a bude potřeba zapracovat na základní poslušnosti, hledá zkušenějšího člověka s dostatkem času na pejska.  Kontakt pro zájemce: 774 944 188 (Alice Bóriková)
- Artova karta na PesWebu

Nevybrali jste si? Koukněte na kompletní nabídku na www.leopardi.cz

Kam dál: 

Řízek - vánoční nadílka, která zatím stále nenašla své Doma

To špatné už si Ezop užil, teď už snad bude jen lépe, najde nový domov?

Bery – poznamenán lidskou krutostí, ale přesto věrný dobrák

Dočká se Bady po dlouhých pěti letech za mřížemi svého vysněného Doma?

Nositel noblesního jména, který čeká na důstojné stáří - Baron

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...