Psí kavárny a restaurace? Navštívit je můžete i u nás

Publikováno: 29.5.2018
Autor: Mazlíčci v pohybu
Foto: Archiv PesWeb

Jistě jste už slyšeli o speciálních podnicích pro čtyřnohé mazlíky, které jsou ve světě rozšířené. Věděli jste ale, že fungují už i u nás? Navštívit můžete psí cukrárnu, kavárnu i restauraci.

Dog-friendly podniků už je u nás celkem dost. Zavítat tam sice se psem můžete, většinou se ale setkáte s nesouhlasnými pohledy ostatních hostů, kteří stojí za názorem, že zvíře do stravovacího zařízení prostě nepatří. Vznikají už ale i takové podniky, které se zaměřují na návštěvníky se psy i přímo na čtyřnohé chlupáče.

Například takový Coffeepark s podtitulem “kavárna nejen pro vašeho psa” vítá páníčky i s jejich čtyřnožci. Není divu, že majitelka podniku má sama čtyři psy. Umístěn je v pražských Riegrových sadech, oblíbené lokalitě k venčení. Zakládají si na otevřeném a přátelském prostředí, kde je povoleno v podstatě cokoli, co neobtěžuje ostatní. Kavárna se tak rychle stala místem setkávání (nejen) pejskařů, kde se navzájem seznamují a vyměňují si zkušenosti. Můžete tu sehnat doporučení na veterináře, dostat kontakt na psí salon nebo radu od kynologa.

V kavárně se konají i výstavy a vernisáže, takže interiér se průběžně mění. Přijít sem můžete i na přednášku, kde například kynoložka vysvětluje dětem, jak číst chování cizího psa. Vychutnat si tu navíc můžete kvalitní italskou kávu i něco malého na zub. Celá nabídka jídel je navíc sestavena z domácích, bezlepkových a veganských pokrmů. A pokud byste si v Riegrových sadech chtěli udělat piknik, připraví vám tu dokonce piknikový koš i s dekou. V nabídce je i fotografování vás a vašich psích mazlíků.

Na speciálním “žracím lístku” můžete malou dobrotu objednat i chlupáčovi, a to v bio kvalitě a taktéž bez lepku. Můžete tu uspořádat i psí oslavu narozenin, na kterou vám připraví psí dort. A aby toho nebylo málo, 5 korun z každé kávy jde na psy bez domova, konkrétně do organizace Psí život pomáhající psům bezdomovců. Na její podporu zde koupíte svému parťákovi třeba i motýlka na krk.

Přímo pro psy u nás funguje mobilní aplikace Pestaurace. Kočuje po parcích celé republiky a objevuje se i na tématických akcíchpsích výstavách. Pejsci zde mohou zdarma ochutnat vzorky čerstvě připravených jídel a vybrat si tak to pravé, co si pak vychutnají v útulném zázemí. Na menu je třeba Jehně Baskerville s rýží a jehněčím demi glace nebo Dášenčino kuřátko. Samozřejmostí jsou pelíšky a deky pro psy a občerstvení i pro lidský doprovod.

Dalším speciálním podnikem přímo pro psy je Punťova první psí cukrárna na Žižkově. Na rozdíl od těch lidských cukráren se tu ale setkáte se zákusky zdravými, z masa, zeleniny, semínek, ovesných vloček nebo sušeného ovoce. Prostorný podnik nabízí zázemí a občerstvení i nám dvounožcům, zatímco naši psí (bezproblémoví) parťáci zde mohou volně pobíhat. I tady můžete pesanovi uspořádat oslavu narozenin, s dortem na zakázku, který překvapivě nevyjde dráž než obyčejný lidský.

Na HitHitu nyní můžete podpořit další vznikající projekt - Hafárnu. Cílem je vybudovat centrum setkávání pejskařů v Pardubicích. Jedná se o venkovní kavárnu, kde jsou jednotlivé stolky odděleny ohrádkou, aby byl váš pes zajištěn, a vy jste si mohli v klidu vychutnat kávu. Na menu jsou samozřejmě i pochutiny pro čtyřnožce. Jde ale víc než o kavárnu. Přijít si sem můžete pro radu ve výchově, výživě nebo veterinární péči. Najdete tu i hrací koutek jak pro psy, tak pro děti. K zapůjčení jsou tu psí hryhlavolamy. Fungovat by tu měla i poradna a pořádat se zde budou semináře a workshopy. V plánu jsou i víkendové aktivity pro děti, kde se například dozví, jak se chovat k psovi nebo co dělat, pokud na ně pes zaútočí. Fungovat bude i kroužek malých psích kynologů nebo salon pro psy.

Co si myslíte o těchto zařízeních? Už jste v nějakém byli? 

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Malé velké lásky: Jaké výhody má pořízení malého plemene?

Domácí mazlíčci doma i ve světě pohledem statistik: Nejvíce mazlíčků chovají Novozélanďané

Historie zooterapie - canisterapie

Proč by mě měl Tellington TTouch zajímat?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...