Mixáno - vaří pro pejsky z toho, co si vyberete

Publikováno: 21.5.2018
Autor: Mixáno
Foto: Mixáno

Stal se pes nedílnou součástí vaší rodiny? Udělali byste pro něj cokoliv? Poznáte, když mu je ouvej, a naopak všem v okolí tvrdíte, že bezpečně rozeznáte, když se váš mazlík usmívá? V tom případě vám nepochybně záleží i na tom, čím ho krmíte.Mixáno - mixujte vařenou stravu

Komerčně prodávané krmivo s vágně označenými surovinami na etiketě zodpovědného chovatele neuspokojí.

Jste zapřisáhlým zastáncem toho, že váš pes by měl jíst stejně kvalitně jako vy? Tak to jste na správné adrese. V Mixánu nevěříme tomu, že by krmivo pro psy měly tvořit zbytky nebo něco, co bychom sami do úst nevzali. Ba naopak. Komerčně prodávaná krmiva, ať už granule nebo psí konzervy, jsou pro nás nepřijatelné hned z několika důvodů. Nejzávažnějším přitom je, že si u nich nikdy nemůžeme být na 100 % jistí, co jejich prostřednictvím pejskovi servírujeme. Slisovaná hmota, o které se na etiketě dozvíme, že obsahuje živočišný tuk, obiloviny a další vágně označené suroviny, v nás přílišnou důvěru nevzbudí.

Sami bychom si něco takového nekoupili, proč bychom tím měli krmit svého chlupatého přítele? Vždyť naším cílem je, aby byl veselý, zdravý, aktivní a aby s námi dlouho sdílel společné chvíle. Nechceme, aby trpěl alergiemi, zažívacími potížemi, či aby nás opustil dříve, než je nutné. Ne. Na našich psech nám záleží, a proto chceme vědět, co jedí.

Mixáno vařené směsi si pejskové zamilují!

Mixáno vařená strava pro psy je skvělou alternativou komerčně nabízených krmiv, kterou si oblíbíte jak vy jako chovatelé, tak i vaši mazlíčci. Co nás na nich nejvíce baví?

  • Vařené Mixáno směsi jsou tvořené z 60 % z masa, z 25 % ze zeleniny a z 15 % z bylinek a příloh. Všechny suroviny jsou připraveny maximálně šetrně v páře a následně šokově zchlazeny. Díky tomu si zachovávají vitamíny a další cenné látky.
  • Někdo by mohl namítat, že vařením suroviny některé živiny ztrácí. Krom toho, že Mixáno vaří v páře, bychom chtěli zdůraznit, že některé živiny se tepelnou úpravou stávají pro organismus lépe využitelnými.
  • Mixáno vařené směsi jsou vždy čerstvé!
  • Vařené psí menu našim chlupáčům především chutná!
Mixáno - hotová směs vepřová Mixáno - hotová směs speciál
Hotová směs vepřová Hotová směs speciál

Díky dlouholeté domestikaci se i vařená strava stala pro psy přirozenou.

Ptáte se, proč zrovna vařená strava? Mnozí chovatelé v současné době preferují tzv. BARF, tedy krmení psa syrovou „vlčí“ stravou. Proč ne. Pokud si pejsek na takovou stravu zvykne a prospívá, je to skvělé! Ale ani vařená strava není k zahození. Naopak! Vždyť si doma nemusíme chovat nutně divokou šelmu. Odborníci u vařené stravy zdůrazňují, že psi žijí již tisíce let po boku člověka. Dlouholetá domestikace je už od původního přirozeného stavu vzdálila. Po dlouhých rocích společného soužití se pro psa i vařená strava stala „přirozenou“.

Vařené jídlo je pro psy mnohem atraktivnější než jednotvárné a suché psí granule.

Vařená strava má hned několik plusů! Především je vhodná úplně pro všechny pejsky, tedy i pro psí marody, štěňata nebo rekonvalescenty. Na vařeném menu si ale pochutnají i úplně zdraví pejskové. Vařené jídlo je pro psy mnohem atraktivnější než jednotvárné suché granule. Navíc jim připomíná jídlo, které „odkoukali“ na našich talířích – a po tom přeci už celé roky prahnou!

Mixáno namixánuje vše za vás – pro vás je takové krmení bez starostí!

Mixáno namixánuje vařenou směs vašemu pejskovi přímo na míru. Na vás necháme už jen závěrečný „food styling“. Viděli jste už naše misky pro psy Industriál? Váš mazlíček si je oblíbí, protože mu miska v masivní konstrukci už nebude nikam „utíkat“, vy si je zamilujete, protože skvěle vyladí váš interiér. Spokojenost bude na obou stranách, a to je důležité!

Psí miska Mixáno

Maso tvoří základ každé Mixáno směsi – v pestrém psím jídelníčku jednotlivé druhy masa střídejte.

Ale zpět k našim vařeným menu. Základ každé směsi tvoří maso. Ptáte se, jaké maso pro psy nabízíme? Vyberte si z několika variant – je libo zvěřinu, hovězí, kuřecí, slepičí, vepřové či králičí? Každé má něco do sebe. Důležité je, že i psi potřebují ve svém jídelníčku pestrost, a proto je vhodné jednotlivé druhy směsí střídat. Obecně nejlákavější bývají díky vyšší aromatičnosti vařené směsi se zvěřinou, tučnější směsi (například vepřové) se mohou pravidelně objevovat v jídelníčcích pejsků s vyšší tělesnou zátěží nebo těch, kteří přes zimu nespí u páníčka v peřinách, ale venku…

Mixáno vám ušetří čas

S Mixánem vám ubyde plno starostí. Kromě toho, že směs namixánují odborníci, kteří ví, co váš pejsek potřebuje, vám ušetříme i čas. Vy tak budete mít více času na procházky a zábavné hry se svým chlupatým čtyřnohým kamarádem. Tak do toho!

Mixáno - vaříme pro pejsky