Technologické novinky ve světě zvířat

Publikováno: 30.3.2018
Autor: Pavla Tichá
Foto: Archiv PesWeb, Brit

Inovace se nevyhýbají ani trhu s chovatelskými potřebami. Stále se na něm objevují novinky ať už pro vaši a chlupáčovu zábavu, usnadnění péče nebo pro sledování či udržování kondice vašeho miláčka.

Není to tak dlouho, co jsem psala o chytrých miskách a dávkovačích. A už tu máme další novinku - wi-fi misku. Vyvinula ji česká firma Actijoy. Jejich mottem je Active, happy & healthy together a s miskou firma míří především na americký trh, kde je 53 % psů obézních. A právě tomu by měla tato vychytávka předcházet.

Tato nová miska má váhový senzor, který monitoruje, kolik toho pejsek snědl a vypil a v případě abnormalit pak informuje majitele. Sleduje i množství vody v misce a její čerstvost. Systém komunikuje s předpovědí počasí a například v horkých dnech majiteli doporučí, aby dal chlupáčovi k dispozici více vody. Miska navíc spolupracuje s trackovacím obojkem a pokaždé, když se pes k misce přiblíží, stáhne z obojku přes bluetooth data o tom, jak moc se pes hýbal nebo jaké aktivity prováděl. Dokonce pozná například i to, jestli aportoval. To vše propojuje mobilní aplikace, nabízející další možnosti a pohybové výzvy. Pokud vás tato vychytávka zaujala, víc zjistíte v tomto videu. K dostání u nás bude už teď během letošního jara, takže si ji můžete rovnou předobjednat.

Mezi další užitečné, i když starší vychytávky, patří i GPS obojek Mishiko. Krom velmi přesné lokalizace zaznamenává i kompletní historii pohybu a měří aktivitu a spálené kalorie psa nebo kočky. K tomu používá unikátní algoritmus pro výpočet normy více než 600 plemen a zohledňuje i váhu, věk či pohlaví zvířete. Obojek vám poskytne neustálý přehled o množství pohybu, který pes za den vykonal a informuje vás o tom, jestli měl aktivity dostatek. Zaplatíte za něj sice pár tisíc, ale z mého pohledu se vyplatí. Zvlášť pokud máte doma útěkáře nebo třeba jedete na dovolenou na pro psa neznámé místo (díky globální SIM kartě funguje bez omezení po celém světě).

Pokud máte doma GoPro nebo jinou akční kameru, jistě uvítáte možnost připevnit ji na chlupáče speciálním postrojem, který je určený přímo na to. Já ho pesanovi pořídila k zaznamenávání všech lumpáren z jeho pohledu a občas je to vážně sranda. Kameru lze upevnit na jeho hřbet nebo na krk pod bradu. Zajímavé záběry s ním pořídíte v psím parku, při výletě nebo i při koupačce. Můžete tak sledovat i dění pod vodou. Bát se nemusíte ničeho, jde přeci jen o akční kameru. Takže neváhejte postroj s kamerou svému psovi navléknout při agility, mushingu, canicrossu apod.

A v neposlední řadě chci zmínit i automatický vrhač míčků. Pokud máte velkou zahradu a potřebujete pejska zabavit, tento vrhač míčků se vám může velice hodit. Má zásobník na míčky, který je vrhá v pravidelných intervalech nebo kdykoli po stisknutí dálkového ovládání. Pejsek se rychle naučí pouštět míčky do zásobníku. Pro lepší představu se podívejte na video zde.

A jaké vychytávky máte pro svoje chlupáče doma vy? Můžete nějakou doporučit?

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Krmení vždy čerstvé, vždy připravené: chytré misky a dávkovače

Kdy psi potřebují doplňky stravy?

Důležitost pamlsků

Proč používat grain - free krmiva pro psy?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...