Nosework kurzy s Ivetou Soukupovou - Mostecko

Místo konání: Most
Kontakt: iveso@seznam.cz
Termín: 29.4.2018

Čas: 9:00–17:00

CO JE NOSEWORK: pachová identifikace, rozlišování pachů, vyhledání specifického pachu. Podobně jako hledají celní a policejní psi pašované věci, my učíme psy hledat legální pachy.

Práce nosem je přirozenou aktivitou každého psa, neboť čich pes používá automaticky už od narození. Při NW se pes učí hledat vzorky určitého pachu, nehledá pamlsky ani hračky. Pachovým vzorkem může být např. hřebíček, bobkový list, skořice, pomerančová kůra, mátový nebo jiný čaj. Možností je mnoho a záleží jen na vás jaký pach zvolíte a co naučíte hledat svého psa.

NW zaměstná vašeho psa především psychicky, můžete trénovat kdekoli, venku i doma. Nepotřebujete pomocníky ani velký prostor, při tréninku si vystačíte sami.

PRO KTERÉ PSY JE NW VHODNÝ: nosework je vhodný pro všechny psy – malé, velké, klidné, "hyperaktivní", sebevědomé, bázlivé, mladé, staré, zdravé i s určitým handicapem nebo v rekonvalescenci. Je to aktivita, která u psa rozvíjí schopnost soustředění na práci v klidném a rušném prostředí, učí ho přemýšlet, pracovat systematicky, samostatně řešit úkoly i ve spolupráci s psovodem. Tím má NW pozitivní vliv na vztah mezi psem a psovodem, kteří pracují jako tým, jeden bez druhého se neobejde, vzájemně se při práci doplňují. Pachová identifikace je vhodnou doplňkovou činností při výcviku záchranářských psů (především sutinářů), stopařů, mantrailerů, malých plemen, obedience aj. Zkušenosti získané při tréninku pachové identifikace pes zúročí a velmi dobře využije i v jiném výcviku. Přijít můžete s kterýmkoliv psem bez ohledu na plemeno, velikost a vycvičenost. Není nutné mít žádné speciální znalosti ani dovednosti (týká se psa i páníčka), pes nemusí předem vůbec nic.

PŘIHLÁŠKY: hlaste se prosím vždy předem písemně prostřednictvím facebooku Psí školy Bobík, události nebo na e-mail iveso@seznam.cz. Pouhé odkliknutí "zúčastním se" na události nestačí a není považováno za přihlášení.

CENA: 300 kč za psa, divák bez psa 250 kč, platí se předem na účet č.0381352033/0800. Do zprávy pro příjemce napište NW Mostecko a datum akce. Nedojde-li platba na účet do 7 dnů od přihlášení, místo bude nabídnuto dalším zájemcům. V případě odhlášení a neúčasti je platba NEVRATNÁ, ale je možné jí převést na náhradníka, kterého si přihlášený účastník sám zajistí. Platba je vratná pouze v případě nekonání kurzu.

Facebooková událost