Útulek z Českolipska potřebuje „dočaskáře“

Publikováno: 1.12.2017
Autor: Český rozhlas
Foto: Lucie Fürstová, Lepale,Fotobanka Pixabay

Zvířecí útulek Dogsy z Jestřebí na Českolipsku hledá dobrovolníky, kteří by mohli poskytnout alespoň dočasný azyl opuštěným zvířatům.

Zájemci by se mohli dočasně starat o kočky nebo psy a spolek jim zajistí výbavu, krmení a veterinární péči. Útulek totiž nemá zatím vhodné podmínky pro zatoulaná a opuštěná zvířata. „Když se najde pejsek, my vyřešíme tu finanční stránku – náklady na krmení a podobně,“ říká Veronika Slavíková ze spolku Dogsy, jehož členům situaci komplikuje novelizace veterinárního zákona. Ta zpřísňuje podmínky pro fungování útulků.

Útulek pro zvířata by členové spolku rádi vybudovali z bývalého vepřína. „Střecha je kompletně nová, je potřeba oprava oken, fasády. Musí to být přizpůsobeno tomu, aby se tu dal provozovat útulek,“ vysvětluje Slavíková. Spolek Dogsy který zatím nemá prostory, kam opuštěná zvířata umístit, a proto hledají dobrovolníky na dočasnou péči.

Útulek pro opuštěná zvířata chtějí členové spolku zprovoznit do dvou let, podrobnosti si můžete poslechnout v přiložené reportáži - ZDE

Podle Františky Zverkové ze spolku Šance zvířatům musí dočaskáři mít kromě chuti pomoct i výdrž a určitou znalost 'psí řeči'/foto: Lucie Fürstová

Zdroj: Český rozhlas Liberec - https://liberec.rozhlas.cz/utulek-z-ceskolipska-potrebuje-docaskare-6249896

Kam dál: 

Útulek Mělník prosí o pomoc. Alarmující je přeplněná kapacita a nedostatek krmiva!

Informace k novele veterinárního zákona – chov psů a útulky

Běhejme a pomáhejme útulkům zakončilo další úspěšnou běžeckou sezonu pro zvířecí útulky

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...