Na Vánoce by neměl být nikdo sám…

Publikováno: 27.11.2017
Autor: Ivana Bůbalová
Foto: Ivana Bůbalová, Tereza Víznerová

V červnu letošního roku se do Záchytných kotců MP Blatná dostali dva psi. Nejprve fena křížence rotvajleraněmeckým ovčákem a na konci měsíce pes Jack Russell teriér. Byli jsme přesvědčeni, že tahle úžasná stvoření u nás dlouho nebudou. Jak jsme se zmýlili...

Fenu rotvajlera jsme pojmenovali Bety. Přišla k nám jako zhruba roční psí puberťačka, plná elánu a energie. Znala základní povely, v době odchytu měla na krku obojek. Doufali jsme, že někomu bude chybět. Bohužel se nám majitele nepodařilo vypátrat a k fence se nikdo nepřihlásil. Možná předchozímu majiteli přerostla přes hlavu a byl rád, že mu fena utekla. Můžeme jen spekulovat.

Betynka je u nás už 5 měsíců a za tu dobu udělala velké pokroky. Dospívá. Po vypuštění z kotce se už nechová jak neřízená střela. Má-li dobrou motivaci, ráda pracuje a učí se novým povelům. Moc by si přála, aby si ji osvojili aktivní lidé, kteří by s ní provozovali různé psí sporty, či podnikali dlouhé výlety. Líbila by se jí zateplená bouda na dvorku u baráčku, který by spolehlivě ohlídala. Svým vzhledem budí respekt, ale ve skutečnosti je to mazel. Nemá problém ani s většími dětmi, ale k těm malým ji nedoporučujeme. Vzhledem k tomu, že je to mladá a silná fena, hledáme pro ni takového majitele, který ji fyzicky zvládne.

Jack Russell teriéra s příznačným jménem Jack jsme přijali na konci června a postupně jsme rozkrývali jeho smutnou minulost. Rodina, ve které kdysi žil, se rozpadla a Jack zůstal u paničky, která ho neměla ráda. Všechno mu zakazovala. Cokoliv udělal, bylo špatně a musel být potrestán. Veškeré jistoty, které dřív měl, byly pryč. Osmiletý Jack byl jediný, kdo paní zůstal, ale místo toho, aby si jeho přítomnosti a společnosti vážila, začala jím opovrhovat. Postupem času jejich soužití vygradovalo natolik, že pes začal být na obtíž. Výsledkem psychického týrání byl fakt, že Jack po paničce ze strachu několikrát vyjel. Od té doby měl na čumáku nasazený košík 24 hodin denně a permanentně se třásl…

Jednoho dne se ale dostal k nám a začala nová etapa jeho života. U nás je z něho pohodový psík, který miluje přítomnost lidí, mazlení a pusinkování. Neúnavně dokáže hodiny aportovat míčky a dal by cokoliv za pískací hračku. Jack je velice vděčný pes, který si váží citlivého přístupu. Kvůli jeho minulosti ho ale nedoporučujeme k malým dětem.

Betynka a Jacky jsou každý jiný. Jedna je velká, druhý malý. Ona je energická mladá fena, která chce s aktivní rodinou poznávat svět, on je pes, který by rád dělal společnost páníčkům v teple domova. Betynku nejvíc potěší plavání v rybníce, Jackynek k životu potřebuje přinášet aporty. Ona bude šťastná, když rodině bude moci ohlídat dům, on bude nejšťastnější, když mu dovolíte hlídat si vás… Vzhledem i povahou jsou oba odlišní, jedno však mají společné. V Záchytných kotcích MP Blatná čekají na novou rodinu, která jim dá domov. A my můžeme s jistotou říct, že své pány za to budou bezmezně milovat.

BetynkaJacky mají svou kartu i na PesWebu

V případě zájmu kontaktujte ošetřovatelku na tel: 602 467 689 nebo službu Městské policie na tel: 720 513 321.

Kam dál: 

Flash zatím nedostal od života slušnou šanci

Kdy už mě obejmeš, má nová mámo?

Hugo - pes, kterého nelze nemilovat

Zuzanka - hopsající mopsík

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...