Kdy už mě obejmeš, má nová mámo?

Publikováno: 7.11.2017
Autor: Gabriela Jägerová
Foto: Archiv Útulek u Šmudliny

Seděli jsme spolu v čekárně veterinární kliniky a čekali na jeho vyšetření. Má za sebou zrůdnost, kterou mu udělal člověk… V čekárně jsme seděli jen my dva a v protějším rohu jedna moc smutná paní. Svými lokty se opírala o kolena, tváře měla v dlaních. Slzy se jí ronily po tvářích a srdce tak hlasitě bušilo, že rušilo to hluboké ticho. Čekala, až jí přinesou milovaného pejska… v dece.

Někteří psi mají neuvěřitelný dar a srdce tak veliké, že se do něj vejde spousta lidí. Jako kdyby Benji věděl, že paní s chvějícím srdcem potřebuje obejmout. A i přesto, že mu člověk hlavně ubližoval, vydal ze sebe maximum. Vysmekl se mi, studeným čumáčkem strčil do jejích rukou a ty smutné oči na něj pohlédly. Benjiček se paní okamžitě vrhl do klína. Věděl, že potřebuje obejmout. Věděl, že potřebuje trochu lásky. Nezmohla jsem se na nic jiného, než si také otřít malou slzu. Chtěla jsem jí říct, že Benji nemá domov, že jsem jen náhradní máma.... ale byla mezi námi veliká jazyková bariéra.

Benjik je jemňoučký kožíškový kluk s líbezným pohledem. Zapomněl a hlavně odpustil lidem všechno, co mu kdy bylo provedeno. Nyní hledá rodinu a je mu jedno, jak budete vypadat, kolik vám je let, jaké máte auto nebo dům. A víte proč? Jemu stačí se jen zamilovat a dostat šanci, protože láska hory přenáší. Když ho vidím se ráno probouzet, vidím tu nejistotu. Opřu jeho hlavičku o svoji tvář a tiše zašeptám: „Neboj, kloučku. Víš, že tady je ti dobře. Domov jednou přijde." Mám totiž pocit, že tomu krásnému stále nevěří - tomu, že je pryč.

Potřebuje ve vás oporu, každodenní úsměv, jemnou ručku na pohlazení - myslím, že nechce až tak moc. Hodil by se k domečku se zahrádkou. Se spinkáním v teple - u mámy, která ho už neopustí. Je naprosto vyrovnané povahy. Větší děti mu nevadí. Snese psy i fenky a za jejich společnost je velice rád.

Poznámka k minulosti a budoucnosti:
Benji byl odebraný úřady a KVS. Majitelka ho měla přivázaného ocelovým lankem ke stodole. Nekrmila ho, byl podvyživený. Benji byl bit, vnuk majitelky do něj údajně i kopal. Má starou zlomeninu čéšky. Dle všech vyšetření operace není nezbytná, chodí s mírně pokleslou zadní nohou. Přesto chceme Benjimu nožku operativně srovnat. Zároveň bude provedena kastrace. Ideální by pro Benjiho bylo, kdyby se hojil již v nové rodině. Jeho nepěkný osud nemá žádné následky na chování ani na duši.

Benji má svou kartu i na PesWebu

BENJI
4 roky
kříženec jezevčíka (váha 10 kg)
V útulku od října 2017
S adopčním poplatkem 1.000,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, odblešen Bravecto, operaci zaplatíme, kastraci taktéž)
Psí útulek U Šmudliny Tachov
Tel.: 724 583 768
Gabrielka333@seznam.cz

Kam dál: 

Hugo - pes, kterého nelze nemilovat

Zuzanka - hopsající mopsík

S jedním křídlem nemůžeš zpět do Nebe

Za nalezení psa nabízí Ústečanka 15 tisíc

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...