Úžasný, dokonalý Buby a přesto mu srdce zlomili

Publikováno: 11.10.2017
Autor: Gabriela Jägerová
Foto: Archiv Útulek u Šmudliny

Náš útulkový Buby odjel v pátek odpoledne domů. Stal se členem mladé rodiny na Plzeňsku. Byli za Bubym již před samotnou adopcí i na návštěvě, rodina byla opravdu skvělá. Mají rodinný domek, zahrádku, dvě děti. Paní až překvapilo, jak se Buby k jejich dětem i jim samotným měl hezky. Dá se říci, že si je prostě vybral.

V pátek jsem pejska předala, zabalila oblíbené hračky, granule, na které je zvyklý, sepsali jsme adopční smlouvu, domů odjížděli s poučením i veškerými instrukcemi.

V sobotu po cestě do útulku jsem měla telefon: ,,Dobrý den, volám kvůli Bubymu. Chci říct, že je úžasný. Skvěle se tu adaptoval. Děti miluje. Procházky super. Chová se, jako by se tady narodil....."
Já: ,,No a v čem je tedy problém?"
Pán: ,,My si ho nemůžeme nechat!"
Nevěřila jsem vlastním uším.....

....Buby musí pryč, kvůli tomu, že je spokojený spíše venku, než v domě. A že oni chtěli psa, který s nimi bude trávit čas hlavně uvnitř. Snažila jsem se pánovi vysvětlit, že mu nedali ani 24 hodin na to, aby se rozkoukal. Nedali mu šanci na to ho navyknout na pobyt uvnitř. Když se rodina o Bubyho ucházela, upozornila jsem je na to, že se jedná spíše o venkovního pejska, toto bylo uvedeno i u jeho inzerátu. Paní mě však ujišťovala, že má velice šikovného manžela, který vyrobí Bubymu boudu na ven.

Slib nedodrželi, šanci mu nedali a Buby je zpátky v útulkovém kotci....

Věřím, že mu nechtěli nějak ublížit, ale nejhorší je to, že má ve vás pes důvěru a oporu a vzhlíží k vám jako k šanci na nový život. A vy mu nedáte ani malou šanci a vrátíte ho zpět. Když odjížděli, Buby utíkal k brance, štěkal. Známe Bubyho dva měsíce, nikdy mi nepřišlo, že by takhle projevoval emoce. Jako malou trosku jsem ho chovala na klíně a uklidňovala. Pak si sám zalezl do kotce a čekal, až za ním zavřu mříže. Chudák - jiné slovo pro něj nemám. Rodina sice odjížděla se slzami v očích, ale ani trochu to nejde přirovnat k tomu, jak se musel cítit právě Buby...

...Buby, který opět čeká na někoho, kdo mu nabídne domov a přijme ho celého se vším všudy, s celou jeho psí osobností.

Buby má svou kartu i na PesWebu

BUBY 

Pes vrtí ocasem stejně upřímně, jako mu tluče srdce a každý, kdo pozná Bubýna, pozná víru a upřímnou lásku. Je to mlaďoučký, oddaný psí společník, který má v sobě tolik lásky a náklonnosti, kterou v sobě dokáže udržet jen málokdo. Zprvu je k novým lidem opatrný, pak si vás oťuká, očichá a je to dobrý - bere vás do smečky.

Aktivní chlapeček, co poznává krásy světa. Moc toho neznal, když k nám přišel. My ho dovedli na pěknou cestičku, ale je třeba, aby šel dál už s někým jiným. Miluje procházky a toulky přírodou. Nikdy se nestalo, že by měl špatnou náladu, stále se směje a má jiskru v očku. Jistě by vycházel s milou a neotravnou fenkou, ke psům raději ne.

Hodí se pouze k odrostlým dětem - u těch úplně malých by ho stresovaly dětské projevy nebo náhlé mačkání a podobně. Hodí se spíše na vesnici, kde je větší klídeček. K domku s velkou zahradou a spaním v teple - nějaká kotelna, kůlna, předsíň - to by bylo ideální. Hygienické návyky má. Nic neničí. V útulku je od srpna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, načipován a Bravecto proti parazitům)
Psí útulek U Šmudliny Tachov
Tel.: 724 583 768
Gabrielka333@seznam.cz

Kam dál: 

Hugo - pes, kterého nelze nemilovat

Den pro zvíře

S jedním křídlem nemůžeš zpět do Nebe

Státní veterinární správa připravila pro mateřské školy projekt zaměřený na péči o pohodu zvířat

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...