Nosework kurzy s Ivetou Soukupovou - Benešovsko

Místo konání: Pyšely
Kontakt: iveso@seznam.cz
Termín: 7.10.2017

Čas: 9:00–18:00

NOSEWORK: je rozlišování a hledání specifického pachu.
Práce nosem je přirozenou aktivitou každého psa, neboť čich pes používá automaticky a už od narození.
Při noseworku se pes učí hledat vzorky určitého pachu, nehledá pamlsky ani hračky. Pachovým vzorkem může být např. hřebíček, bobkový list, skořice, pomerančová kůra, houby, mátový nebo jiný čaj. Možností je mnoho a záleží jen na vás jaký pach zvolíte a co naučíte svého psa hledat.
Pachová identifikace/nosework/rozlišování pachů – je činnost, která zaměstná psa především psychicky, můžete jí trénovat kdekoli, venku i doma. Nepotřebujete pomocníky ani velký prostor, při tréninku si vystačíte sami.

PRO KTERÉ PSY JE NW VHODNÝ: nosework je vhodný pro všechny psy – malé, velké, klidné, "hyperaktivní", sebevědomé, bázlivé, mladé, staré, zdravé i s určitým handicapem nebo v rekonvalescenci. Je to aktivita, která u psa rozvíjí schopnost samostatně řešit úkoly, zvyšuje jeho soustředění na práci v klidném a poté i rušném prostředí, učí ho přemýšlet a pracovat systematicky. Zároveň má pozitivní vliv na vztah mezi psem a psovodem, kteří pracují jako tým, jeden bez druhého se neobejde, vzájemně se při práci doplňují. Pachová identifikace je výbornou doplňkovou činností při výcviku záchranářských psů (především sutinářů), stopařů, mantrailerů, malých plemen, obedience aj. Zkušenosti získané při tréninku pachové identifikace totiž pes zúročí a velmi dobře využije i v jiném výcviku.
Přijít můžete s kterýmkoliv psem bez ohledu na plemeno, velikost a vycvičenost. Co musí pes umět předem? VŮBEC NIC, není nutné mít žádné speciální znalosti ani dovednosti (týká se psa i páníčka).

PŘIHLÁŠKY: hlaste se prosím vždy předem a to písemně prostřednictvím facebooku Psí školy Bobík, události nebo na e-mail iveso@seznam.cz. Pouhé odkliknutí "zúčastním se" na události nestačí a není považováno za přihlášení.

CENA: 300 kč za psa, divák 200 kč, platí se na místě v den konání nebo zaslat předem na účet č.0381352033/0800.

Facebooková událost