Dog Puller

Publikováno: 21.9.2017
Autor: Helena Hejzlarová
Foto: Archiv Helena Hejzlarová

DOG PULLER je SPORT, skvělá hra a zároveň intenzivní trénink. Tomuto sportu dala název unikátní výcviková pomůcka Puller. Puller jsou dva kruhy. Oba kruhy se při tréninku používají zároveň. Metoda tréninku s dvěma kruhy odlišuje PULLER od ostatních produktů a dodává mu mnoho předností. Stačí vám tři jednoduchá cvičení po dobu 20 minut a váš pes vydá tolik energie jako při běhu na 5 km. Tato cvičení posilují všechny svalové partie, váš pes si vylepší fyzickou kondici a intenzita tréninku, která vyžaduje velké soustředění a postřeh, psa příjemně a pozitivně vyčerpá i psychicky hravou a zábavnou formou.

DOG PULLER má 2 soutěžní disciplíny:

DOG PULLER Jumping

V Dog Puller Jumpingu se soutěží ve skákání z kruhu na kruh. Základem pro trénink skoků (výskoků) je opět použití obou kruhů. Cílem pro psa není získat kruh, ale uchopit jej ve výskoku, po dopadu pustit a vyskočit pro druhý kruh. Celá disciplína trvá 1,5 minuty. V této disciplíně se boduje každý skok. Nejvyšší počet bodů získává pes v momentě, kdy uchopí kruh ve vzduchu tak, že má všechny čytři packy ve vzduchu. Pokud ho uchopí s pouze dvěma packami ve vzduchu, počet bodů je nižší. Celá disciplína se odehrává na poli 10x10 metrů.

DOG PULLER Running

V Dog Puller Running se soutěží v uchopování kruh za běhu. Nejdůležitější je v začátku, aby se psovod naučil správně kruh házet - POZOR - nehází se jako frisbee. Celá disciplína se odehrává na třech polích po 10ti metrech. Celková délka hřiště je tedy 30m. Ve středovém poli stojí psovod, odkud odhazuje kruhy. Psovod odhodí kruh do krajního pole, pes následuje kruh, chytá ho do pusy a otáčí se zpět k majiteli, jakmile je pes s kruhem opět ve středovém poli, psovod odhazuje druhý kru na opačnou stranu. Mezitím, co pes běží pro další kruh, psovod si zvedne přinesený Puller a čeká opět na psa. Tyto výměny se opakuji po dobu 1,5 minuty. Body se získávají za to, když pes uchopí kruh v pohybu. PULLER Running je hra.

Pokud se chcete o Pulleru dovědět více nebo rovnou vyzkoušet, obrátit se můžete na trenérku Helenu Hejzlarovou. 

Kam dál: 

Proč má agiliťák tancovat

Dogtrekking – disciplína pro každého

Heroparkur - ideální sport pro posílení sebedůvěry psa

Obedience: Vysoká škola psí poslušnosti

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...