Kdo ví, jak se lidé zamilovávají?

Publikováno: 3.8.2017
Autor: Gabriela Jägerová
Foto: Archiv Útulek u Šmudliny

Budu tě milovat až do stáří. A tak přemýšlím o tom, jakými záhadnými způsoby se lidé zamilovávají. Možná stačí jen dotyk ruky. Já se do tebe zamilovávám každičký den a to nejsem člověk. Vezmi mě do své milující náruče, v záři tisíce hvězd… Položím svou hlavu na tvé tlukoucí srdce. Přemýšlím nad tím, že jsme možná našli lásku právě tady a teď.

Možná jim to někdo záviděl, snad i nepřál. Ona žila pro něj a on pro ni. Je to příběh o pravé lásce a nejlepším přátelství, které tak brzy skončilo... Když byly Balimu asi dva roky, opustila ho jeho jediná láska, krásná malá dívenka se zrzavými vlasy. Měla pih, jako bylo tenkrát na té obloze hvězd. On ji byl oddaný a denně pro ni dýchal. Asi se tak moc bál, že o ni přijde, že se tak stalo. Rodina se ho ze dne na den zbavila a najednou se ocitl za mřížemi útulku. Neudělal nic špatně, nikdy se nechoval jinak než pozorně, projevoval jen lásku a přízeň…stejně je rozdělili a každý usínal a probouzel se sám.

Po nějakém čase v útulku se na něj usmálo štěstí. Možná štěstí v neštěstí. Pobytem za mřížemi tolik pohrdal a nenáviděl ho, že se mu to ve zlém vrátilo. Adoptovala si ho jedna rodina, která ho hned po uvítání, uvázala na řetěz k zábradlí domu. Spaní měl pod schody. „Ten starý Ben tam vydržel dvanáct let, proč by tam nevydržel i tenhle,“ vítala ho nová panička.

Naprosto vyděšené zvířátko, nebožátko mělo jen jediného dostatek, a to délky řetězu. Byl tak osmimetrový, do všeho se motal, škrtil, ta tíha na krku ho děsila několik dlouhých a nekonečných let. Pak se zase stalo to, co u jeho milované maličké. Osud je musel rozdělit. Panička přišla o střechu nad hlavou. A s ní i utrápený a zlomený Bali. Táhli ho jako dobytek na porážku a řetěz držely dvoje ruce, tak moc byl těžký. Celé dva roky se z toho zajetí nedostal. Tentokrát však děkoval za to, že se rozhodli dát ho do útulku, kde poznal spoustu hodných lidí, co ho mají rádi, pohladí jeho krásnou tvář, přitisknou se na to statné tělo. Nikdy to ale není, jako se obejmout s maličkou.

A tak tam zase sedí, s mříží před očima a čeká. Sice má všechno svůj čas. Stále ještě neví, jak se do sebe lidi zamilovávají. Jak se ale zamiluje pes, naprosto dokonalý každým coulem? To ví Bali úplně jasně. A víte, proč se jmenuje Bali? Protože je to dokonalý, úchvatný Balíček – Balíček lásky, něhy, oddanosti. Tak proč to tak dlouho trvá? „Má maličká? Kde jsi?“

BALI
Pes, kastrovaný
5 let
kříženec labradora

Psí útulek u Šmudliny 
Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Dokonalý, upřímný miláček Bali je naprostým pokladem, který smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu. První pohled na jeho dokonalou figuru vám zkrátka musí vnuknout myšlenku: Tak ty jsi můj osobní strážce. Když však vidíte tu jeho kebuli, obrovské tlapy, hluboké a ušlechtilé oči - zamilujete se během několika málo minut. Je to zlatíčko, co se s vámi rádo pomazlí. Je hodně chytrý a vnímavý, rád vám naslouchá, rád s vámi vyjde na procházku, rád u vás sedí, když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější.

Ve volných chvílích si neodpustí vás šťouchat do ruky, ať ho hladíte nebo chce házet míček. Vidí ho na kilometry daleko. A co je na tom to nejlepší?? Že má vždycky úžasnou náladu. Rozhodně se nehodí do povalečské rodiny, energie má dost a rád si s vámi užije hodiny a hodiny venku - hlavně, že budete spolu. Má hygienické návyky, ale přesto je raději venku, a pokud by byl domeček se zahrádkou a spaní třeba v kotelně nebo zateplené boudě - to by byla parádička. Ostatních psů si nevšímá - jde mu hlavně o to být s člověkem. Přesto ale k druhému nedoporučujeme. Je vhodný i k dětem, na které je zvyklý od mala. Majitel je zde znám - pejska do útulku musela dát majitelka kvůli stěhování z domu do bytu.

V útulku od března 2017. S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, kastrovaný, Bravecto proti klíšťatům a blechám)

Bali má svou kartu i zde na PesWebu 

Kam dál: 

Hledám hvězdného superhrdinu! Značka: Spěchá!

Zoufalý Dux - Nechci čekat, až to jednou skončí

Fenečky Armínka a Brixie z vrakoviště, dvě čekatelky na teplý pelíšek

Old - zrazený psí děda, který se rozhodl bojovat o druhou šanci

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...