Světový den zvířat 2017

Srdečně Vás zveme na SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2017

Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 30. září 2017, od 11 do 18 hodin, v parku Na Pankráci (dříve Centrální park Pankrác) oslavu mezinárodního svátku zvířat - SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT.

Akce se koná ve spolupořadatelství s městskou částí Praha 4 a za finanční podpory této městské části.

Hlavním mediálním partnerem akce je časopis HAF & MŇAU, který je zároveň pořadatelem v pořadí již 4. ročníku největšího srazu bull plemen psů v ČR s názvem "IV. Rekord Bull Sraz", který proběhne v rámci Světového dne zvířat.

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a bohatý program Světového dne zvířat, zaměřený na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy (např. dogdancing, obedience, agility, dogfrisbee, canicross, nosework aj.), ukázky práce záchranné zdravotnické služby veterinární (PET-MEDIC) či ukázky práce a výcviku asistenčních, vodicích, signálních nebo také záchranářských psů, dále ukázky práce útvaru psovodů Městské policie Praha nebo Celní správy ČR. Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry (ZO ČSOP Nyctalus), dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic (Záchranná stanice lesy hl. m. Prahy) nebo také prasátka chovaná v domácnosti (Český svaz majitelů prasátek chovaných v domácnosti).

Divácky atraktivní budou také přehlídky a ukázky miniaturních, fríských a huculských koní nebo Staf Bull Show - ukázky sportovních disciplín pro bull plemena psů, které předvede Lucky Bull Team pod vedením Daniela Žďárského.

Nadace připravuje také charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. Pomozte i VY! Přijďte za námi na Světový den zvířat a přispějte do naší sbírky pro útulky. Uvítáme např. obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj. Sbírka bude poté přerozdělena vybraným útulkům, které mají stálý nedostatek nejen financí, ale také chovatelských potřeb a vybavení pro zvířata. V rámci programu bude představena také adopční nabídka psů a koček z útulků.

Chystáme také atletické soutěže, zábavné hry a vědomostní kvízy pro děti, dospělé i psy a také odborné bezplatné poradny Nadace na ochranu zvířat.

Nesmíme opomenout již shora zmíněný IV. REKORD BULL SRAZ, největší sraz bull plemen psů v ČR, jehož pořadatelem je časopis HAF & MŇAU (mediální partner nadace) a který se pokusí překonat loňský rekord 483 bull psů registrovaných na 1 akci - oficiálně zapsaný v České knize rekordů. Podaří se letos překonat magickou "pětistovku"?

Zvláštní poděkování Nadace na ochranu zvířat patří městské části Praha 4 za mnohaletou spolupráci a finanční podporu akce.

Děkujeme časopisu HAF & MŇAU a jeho vydavatelce / šéfredaktorce Kateřině Kašparové za mediální podporu a dlouhodobou spolupráci.

Více informací o akci budeme pravidelně / kontinuálně zveřejňovat v příspěvcích k této události.

Vstup na akci je ZDARMA. Akce se koná za každého počasí.
Těšíme se na setkání s vámi na této jedinečné akci - Světovém dni zvířat 2017.

Facebooková událost