Komáři: nejen otravní, ale hlavně nebezpeční společníci letních dovolených u nás i v zahraničí

Publikováno: 20.6.2017
Autor: BAYER s.r.o.
Foto: Archiv BAYER s.r.o.

Ať už zůstáváte v létě ve své domovině nebo se chystáte přes hranice, nechtěnou společnost vám budou dělat zejména klíšťata, komáři a další bodavý hmyz.

Zatímco u klíšťat si rizika s možným přenosem onemocnění už lidé částečně uvědomují, komáři zatím jejich větší pozornosti unikají. Zdravotní rizika od bodavého hmyzu přitom hrozí nejen nám, ale i našim domácím mazlíčkům.

Zejména pokud lidé cestují se psem do jihoevropských zemí, jako je třeba Chorvatsko nebo Itálie, měli by být ostražití před nákazou leishmaniózou a srdeční, nebo podkožní červivostí.

Zejména pokud lidé cestují se psem do jihoevropských zemí, jako je třeba Chorvatsko nebo Itálie, měli by být ostražití před nákazou leishmaniózou a srdeční, nebo podkožní červivostí. To vše jsou onemocnění přenášená komáry. Navíc je jen otázkou času, kdy těmto onemocněním budeme běžně čelit i u nás. Riziko nákazy podkožní červivostí je už i v ČR velmi aktuální. Lidé se mohou před komáry chránit například repelenty a ochranu na podobném principu by měli dopřát i svému psovi.

Pipety pro psy Advantix mají repelentní účinek (ODPUZUJÍ A ZABRAŇUJÍCÍ SÁNÍ) proti komárům, bodavým mouchám a flebotomům a navíc, což je velmi důležité, mají opět repelentní, ale zároveň i usmrcující účinek proti klíšťatům.Pipety pro psy Advantix mají repelentní účinek (ODPUZUJÍ A ZABRAŇUJÍCÍ SÁNÍ) proti komárům, bodavým mouchám a flebotomům a navíc, což je velmi důležité, mají opět repelentní, ale zároveň i usmrcující účinek proti klíšťatům. To tedy znamená, že klíště je usmrceno dříve, než se stačí přisát a tak se eliminuje možnost přenosu obávaných onemocnění jako je borelióza, encefalitída atd. Advantix spot-on roztok pro psy zároveň i hubí blechy.

Aplikace přípravku na kůži v linii hřbetu psa je jednoduchá, pouze je nutné ji pravidelně opakovat 1x za 4 týdny. Výhodou přípravku je i to, že zůstává účinný i při namočení zvířete. Pokud se ale chystáme vyloženě na „koupací dovolenou“, pak v případě častého koupání se může snižovat účinnost přípravku, v těchto případech pak nepoužívejte pipetu častěji jak jednou za týden.

Advantix je možné aplikovat už i štěňatům od 8.týdne věku a nad 1,5kg hmotnosti a zároveň je vhodný i pro březí a kojící feny.

Pokud chovatelé u psů podcení prevenci prostřednicím přípravku s repelentním účinkem a mohlo tak dojít k nákaze zvířete, měli by být alespoň obezřetní a všímat si i malých, normálně neobvyklých příznaků. A to nejen krátce po návratu z dovolené.

Stejně jako u jakéhokoliv jiného onemocnění i zde platí, že je mnohem vhodnější a de facto i ekonomicky výhodnější řešit prevenci, než následné zdravotní problémy svého mazlíčka či dokonce člena rodiny.

Po návratu z dovolené se doporučuje zvíře odčervit, psy například ochucenými tabletami s masovou příchutí Drontal Dog Flavour (1 tableta na 10kg živé váhy, možné i půlit) nebo Drontal Plus pro psy větších rozměrů (1tableta na 35kg váhy).

Po návratu z dovolené se doporučuje zvíře odčervit, psy například ochucenými tabletami s masovou příchutí Drontal Dog Flavour (1 tableta na 10kg živé váhy, možné i půlit) nebo Drontal Plus pro psy větších rozměrů (1tableta na 35kg váhy). Doporučené je odčervovat dospělé psy každé 3 měsíce. Tyto tablety zakoupíte v lékárnách nebo u vašeho veterinárního lékaře.

Advantix spot-on roztok pro psy do 4 kg, od 4 do 10 kg, od 10 do 25 kg a nad 25 kg je veterinární léčivý přípravek. Nepoužívejte u koček. Před použitím čtěte pečlivě příbalovou informaci. Veterinární léčivé přípravky prodejné pouze v lékárnách a veterinárních lékařů: Drontal Dog Flavour 150/144/50 mg tablety–působí proti oblým a plochým červům u psů, škrkavkám, tenkohlavcům, měchovcům, tasemnicím a prvokům Giardia. Psovi se podává jedna tableta na 10 kg živé hmotnosti. Drontal PLUS flavour 35 kg – pro psy s hmotností nad 35 kg.

Další zajímavé informace o možnostech prevence psů a koček před parazity najdete na: www.animalhealth.bayer.cz a vzdělávací videa na YouTube kanále „Bayer pro zdravé mazlíčky“.

BAYER s.r.o., Siemensova 2717/4, 155 00 Praha 5, tel. 266 101 471, e-mail:cz.veterina@bayer.com www.advantix.cz L.CZ.MKT.AH.05.2017.0333

Kam dál: 

Víte, jak správně vybrat krmivo pro psa? Předejdete tím nemocem, obezitě i podvýživě 

Být vidět - reflexní a svítící prvky pro psy

Barfování: zdravě, chutně a za syrova

Kulhající pes? Příčinou může být dysplazie kyčelního kloubu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...