Příprava psa na výkon a dogfitness s Veronikou Gesierichovou

Místo konání: České Budějovice
Termín: 6.5.2017 - 7.5.2017

CO NÁS ČEKÁ?
Víkendový seminář 2v1 spojuje dohromady seminář “Dogfitness I.” a “Jak připravit psa na výkon”. V sobotu si probereme teoretické základy pro oba dva semináře. V neděli se pak budeme s pejsky věnovat ryze jen praxi.

Povídání k semináři “Dogfitness I.”
Možná už jste na semináři dogfitness někdy byli a možná doma máte míč, čočku atd. a říkáte si...co bych asi na něm měl cvičit? :o) Možná jste motivováni strachem z úrazu, možná má váš pes prodělal nějaké zranění a nebo má problém s nasvalením či konkrétní partií těla, možná svého psa prostě “jen” chcete dostatečně fyzicky připravit na výkon, který po něm žádáte.
Troufám si říct, že tento “seminář dogfitness” bude trošku jiný. Naší hlavní náplní nebudou triky na míči, které rozvíjí zejména koordinaci a motoriku. Zaměříme se na práci s jemnými svaly “středu těla”, na tak zvaný svalový korzet, který má za úkol stabilizovat každou jednotlivou kůstku těla a držet ji ve správném postavení. Povíme si jak funguje psí tělo a “proč?” je tak cenný rovnovážný stav mezi jednotlivými “členy týmu” psího těla. Rozebereme si jak vznikají nejčastější svalové dysbalance a jak systematicky pracovat proti jejich vzniku. Ze semináře si odnesete návod na základní program cvičení na míčích, při čemž si jednotlivé prvky rozebereme tak, že budete přesně vědět s jakými svalovými strukturami pracujete a proč :o)
Každý pes je jiný, proto preferuji individuální přístup. Z toho důvodu je počet účastníků na semináři omezen tak, aby nedocházelo k skupinovému cvičení a mohli bychom tak věnovat každému dostatečné času a prostoru zvlášť.

Povídání k semináři “Příprava psa na výkon”
Na intenzivním semináři “Jak připravit psa na výkon” se v první části zaměříme na důležitost fyzické a psychické přípravy psa na výkon a potenciálně rizikové body psích sportů. V průběhu si pak postupně zodpovíme, jak pečovat o pohybový aparát psa a předcházet tak případným zraněním. Budeme se zabývat otázkou přípravy psa na samotný na výkon (warm up a cool down), aktivním protahováním psa pro účely agility, pasivním protahováním po výkonu.
Prakticky si s psisky projdeme warm up, způsoby aktivního protahování psího těla a osvojíte si techniky pasivního protahování.

PROGRAM
Seminář tvoří především jeho účastníci...jsem otevřena dotazům a diskusi...proto je každý seminář tak trošku originál a práva na změnu programu jsou vyhrazena :o)


Sobota = TEORETICKÁ ČÁST SEMINÁŘE

 • 8:00 – 8:30 = Seznámení :o)
 • 8:30 – 12:00 = Fyziologie psího těla. Rizikové body jednotlivých sportů. Proč připravovat psa na výkon?
 • 12:00 – 13:00 = Pauza na oběd, dotazy
 • 13:00 – 14:30 = Teorie k práci na balančních pomůckách. Základní program cvičení na míčích
 • 14:30-16:00 = Teorie k přípravě psa na výkon (fyzická a psychická příprava na výkon, tréninkové plány, výživa, příprava na samotný výkon - warm up + cool down, management psa na trénincích a závodech, napájení, chlazení, aktivní a pasivní stretching)
 • 16:00- ? = Dotazy, ukončení semináře

Neděle = PRAKTICKÁ ČÁST SEMINÁŘE

 • 9:00 - 11:00 = První kolo se psy - seznámení s balančními pomůckami
 • 11:00 - 13:00 = Základní program dogfitness
 • 13:00 – 14:00 = Pauza na oběd, dotazy
 • 14:00 - 16:30 = Pasivní stretching
 • 16:30 - 17:00 = Dotazy, ukončení semináře

CO NEZAPOMENOUT DOMA?
spousty pamlsků dvou hodnot (například: vařené či sušené maso a granule nebo piškoty)
klidné místo pro odpočinek a odložení pejska (klec/boudička/pelíšek)
papír a tužku na případné poznámky
dobrou náladu a chuť se dozvědět se něco nového :o)

Facebooková událost