Gemma a Yollanda - dvojnásobná dávka placaté lásky

Publikováno: 4.4.2017
Autor: o.s. Buldočí naděje
Foto: Archiv o.s. Buldočí naděje

Gemma a Yollanda jsou devítileté buldočí psí ségry. Od štěňátka žily bok po boku a mají spolu krásný vztah plný pacičkování, zalehávání těch nejměkčích polštářů a vzájemného vyjídání misek s jídlem. Proto jsme se rozhodli, že jim dáme šanci a pokusíme se jim najít společný domov, kde by mohly rozdávat svou dvojnásobnou dávku placaté lásky.

Holky k nám přišly jako vyřazené z chovu bazošových štěňat, celý život byly ale dobře živené a řádně očkované. Nakonec se z kolotoče rození levných štěňátek dostaly tak, že jednoduše zestárly. My si ale myslíme, že jejich devět roků je tak akorát věk, ve kterém už psí dáma ví, jak si ten život užít.

Ze své minulosti si obě přinesly bolístky na těle. Yollandu jsme přijaly do péče s velkým vředem na oku, který byl způsobený naprostou nepéčí. Bohužel oku už nebylo pomoci, proto veterinář navrhl dávno slepou oční bulvu úplně vyjmout. Yollanda je naštěstí od přírody natolik krásná, že jí jedno okofuč nerozházelo. Svůj handicap si absolutně neuvědomuje.

Její mladší ségře Gemmě rentgen odhalil starou a neléčenou zlomeninu zadní packy, těžko hádat, jak k ní přišla. Kosti se ale zahojily a Gemma dál svou nohu používá a na první pohled není nic znát. Přespolní běžkyně už z ní nikdy nebude, ale běžné buldočí řádění zvládá a miluje. Upacičkuje a upusinkuje Vás – ani nemrknete.

Holky jsou bezproblémová mazlítka, jsou schopné strávit celý den zahrabané v peřinách, ale rády Vás doprovodí na krátkou procházku nebo obhlídku zahrádky. Milují lidskou společnost a jsou vděčné za každé pohlazení. A pokud mazlíte málo, přijdou si o malé pomuchlání drze říct. Nemají problém s ostatními psy, ale mají vlastní svět jedna pro druhou. Přály bychom jim klidný domov, kde by mohly bok po boku zestárnout na gauči a na stará kolena si vyprávět o tom, jak krásný ten psí život může být.

Holky jsou v péči OS Buldočí naděje, všechny další důležité informace včetně kontaktu na jejich adopční asistentku najdete v jejich albu na našich facebookových stránkách.

Kam dál: 

Old - zrazený psí děda, který se rozhodl bojovat o druhou šanci

Něco na té Marry je - nechybí jedna úžasná psí duše doma právě Vám?

O chrochtavém Dredíkovi - pravdivá pohádka bez konce

Sbírka na podporu adopce psích seniorů

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...