Přírodní rozmarýnový repelent pro psy

Publikováno: 23.3.2017
Autor: PesWeb
Foto: Archiv PesWeb

S nadcházejícím jarem nastává období, kdy se zamýšlíme nad ochranou našich psích kamarádů proti nezvaným návštěvníkům v kožichu – klíšťatům. Prevenci bychom rozhodně neměli zanedbávat, protože klíšťata přenáší několik nebezpečných nemocí a ohrožují nejen naše mazlíčky, ale i nás.

Možností, jak svoje pejsky před nimi chránit, je dnes již nepřeberné množství. Pořídit můžete spreje, pipety, obojky nebo třeba tablety. Pro ty, kteří se raději ale uchýlí k přírodní variantě, nevadí jim častější aplikace a ještě si rádi vyrobí přípravek sami doma, těm přinášíme recept na rozmarýnový repelent.

Přírodní rozmarýnový repelent pro psy proti klišťatům.

Výroba rozmarýnového repelentu proti klíšťatům je velmi jednoduchá, rychlá a aplikovat takový repelent můžete nejen na svého psa, ale i na vás samotné.

Potřebovat tedy budete:

  • 1 sáček rozmarýnu sušeného – případně 200g čerstvého 
  • 1litr vody
  • 1 lžíci vinného octa – ideálně bílého

Příprava:

Vodu nalijeme do hrnce a přivedeme k varu. Odstavíme a přidáme rozmarýn, který necháme vylouhovat. Po vychladnutí scedíme a přidáme lžíci vinného octa. Přelijeme jej do lahvičky s rozprašovačem a uchováváme v ledničce. Před procházkou do přírody použijeme (lehce nastříkáme a rozetřeme na nohy, břicho a krk psa) a opět poté uložíme do lednice.

Pokud se již nějaký host v kožichu objevil, jak si s ním poradit najdete ZDE

Kam dál: 

Anaplazmóza

Psincový kašel

Od nechutenství k přejídání

Co mám dělat? Můj pes si olizuje, či okusuje tlapky, ale alergie to není 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...