Běhejme a pomáhejme útulkům

Místo konání: Praha - Stromovka
Termín: 21.5.2017

Čas: 15:00–17:00

Přátelé a kamarádi,
rád bych Vás pozval na 4.ročník charitativní akce (4 km běh/1km procházky), která se bude konat ve Stromovce 21.05. od 15 hodin :)

Pro ty, kteří o akci nic neví a rádi by věděli, o co jde. Poslední dobou hodně lidí běhá, což je moc dobře. Proto jsem si před pár lety řekl s kamarádem, že by bylo hezké si jít zaběhat do Stromovky jeden okruh (4 km), pozvat naše kamarády a každý, kdo by přišel, by dal 100 Kč a celou vybranou částku poslali na účet nějakého zvířecího nedotovaného spolku. Na první akci nás přišlo 26 lidí a vybrali jsme 4 000 Kč. Lidem se nápad zalíbil a začali akci mezi sebou sdílet víc a víc a vloni na akci dorazilo okolo 600 lidí a vybrali jsme pro tři neziskovky (Dejte nám šanci, Voříškov a Psi útulek Zelené Vendolí) přes 78 000 Kč.

Budu moc rád, když přijdete i letos, sdílíte tuto akci tady na FB a tím pozvete své kamarády a nějakou hezkou částku opět předáme.

Letos jsme vybrali tyto útulky: Zvíře v tísni, z.s., Útulek Libeň a Naděje Pro Čtyři Packy. Jejich práce má opravdu smysl a hlavně léčba starších psů je velmi finančně nákladná.

Budu kvůli akci zakládat spolek i transparentní účet, kde bude finanční přehled a zároveň možnost odpočtu daru z daně z příjmu.

Podmínkou není běžet, máme připravenou 4km trasu pro běžce, pro maminky s dětmi, pejskaře a lenochy pěší úsek necelý kilometr :). Stromovku mám už i oficiálně povolenou od památkářů, odboru zeleně, prostě bude jen ten den naše :)

PROČ se zúčastnit této charitativní akce?

Pomůžeme organizacím, před kterými smekám a můžeme pak společně ve Stromovce posedět a dát pivko, pokecat :).

Zároveň se pokouším tuto akci rozšířit do ostatních měst. Po loňské pražské akci se ozvalo dost lidí, že se jim akce líbila a že by ji rádi pomohli zorganizovat i ve svých městech. Vyrazili jsme proto pomáhat mimo Prahu zvířecím organizacím, na které jsme dostali tip, a udělali jsme akci v Liberci (Šance zvířatům), Litoměřice (Azyl Matýsek), Pardubice (Tety v akci) a Plzně (Útulek Borovno). Letos budou akce opět v těchto městech + se přidá Klášterec nad Ohří (Útulek Klášterec N. Ohří) a Ostrava (Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat).

Pojďme se spojit a společně vybereme opět zajímavou částku a hlavně ukážeme lidem, co takové spolky vedou, že si jejich práce vážíme a dodáme jim podporu, motivaci.

Těší mě, že čím dál víc lidí začínají chápat, že pokud chtějí něco změnit, musí začít sami u sebe. A já věřím, že touhlae akcí změníme život pár zvířatům.

Díky, Petr

Facebooková událost