Jsou rozhodnutí, kterých člověk nikdy nelituje..

Publikováno: 26.1.2017
Autor: Veronika Kalců
Foto: Veronika Kalců

Každý z nás za svůj život udělá spoustu věcí, kterých lituje, nebo které by s odstupem času udělal jinak. Ale já můžu říct, že i když si kolem mě někteří lidé klepali na čelo a říkali si „Ta holka je blázen,“ tak adoptovat Bernie (tenkrát 10-ti letá fenka Chesapeake Bay retrívr) bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat.

Adoptovat Bernie (tenkrát 10-ti letá fenka Chesapeake Bay retrívr) bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat.

Dva roky zpátky jsme se s kamarádkou bavily o pejscích v útulcích. Tou dobou jsem už dlouho uvažovala o tom, že bychom jednomu útulkáčkovi domov poskytli, jenže jsme doma již jednoho pejska měli a moje nadšení se mnou bohužel tehdy nebylo sdíleno. Už tenkrát jsem ale měla jasno, že když už, tak to bude starší pejsek, u nich je šance na nový domov podstatně nižší.

O pár týdnu později mi přišla zpráva s odkazem na Bernie. Vraceli ji z dočasky. Byl březen, venku ještě žádné velké teplo a bylo jasné, že takový pejsek nemůže do kotce. Pár vyměněných e-mailů a o víkendu se jelo. Před odjezdem jsem byla ještě doma přesvědčována, že jsem blázen, že vybraný pejsek je starý, a že to bude jen na chvíli, že to pak snáším špatně, ale že teda ať dělám, jak myslím …. Přiznám se, že v jednu chvíli jsem to málem odkývala, ale s tím, že vynaložím veškeré úsilí k tomu, abych jí u někoho našla nový domov.

Starší fenka chesapeake z útulku - Je to to nejvděčnější stvoření, které jsem kdy viděla. Chesapeake retrívr z útulku - Venku aportuje a lítá jako torpédo, občas strčí do kapsy i mladší psy.

Dopadlo to ale tak, jak to dopadlo a Bernie je se mnou. Budou to dva roky. Bernie se občas chová jako malé štěně. Venku aportuje a lítá jako torpédo, občas strčí do kapsy i mladší psy. Je to to nejvděčnější stvoření, které jsem kdy viděla.

Od dětství jsem vyrůstala se psem po boku a můžu říct, že pejsek z útulku se s tím neútulkovým nedá srovnávat. Nevzdálí se ode mě na krok, užívá si mé přítomnosti a má neskutečný "čuch na lidi". Nevím, jak by dopadla, kdyby skončila v kotci, i když ve skvělém útulku. Možná by to vzdala. Jsem si ale jistá tím, že když dáte takovému pejskovi šanci a svoje srdce, tak mu jeho život prodloužíte! A nejen to, uděláte mu z jeho posledních let doslova ráj na zemi. Nebojte se toho!

Veronika a Bernie

Bernie svůj ráj na Zemi našla, kdo ale na něj z psích seniorů zatím v útulku Voříškov stále čeká, je malá střapatá Lízinka. Úžasná cca 12ti letá kříženka jorkšírka, která by byla báječnou domácí společnicí třeba právě pro Vaše prarodiče či rodiče: 

Úžasná cca 12ti letá kříženka jorkšírka hledá domov.

Karta Lízinky je ZDE

Kam dál: 

Sbírka na podporu adopce psích seniorů

Bábuška alias Pepinka - v cíli dlouhé cesty za štěstím

Máťa aneb jak se Jari Matti z dočasky do adopce dostal

Střípky z Bongova (Bonbónova) života 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...