Jsem opravdový bulda, opravdový pan Božský!

Publikováno: 18.1.2017
Autor: Michaela Nezbedová, Klára Koželuhová
Foto: Klára Koželuhová, Michaela Nezbedová, archiv útulek Jimlín

Božan - (č. 5108 –odchycen v Podbořanech, Neprobylice), je v útulku v Jimlíně od září 2016. Jedná se o křížence anglického bulteriéra. Jeho věk se odhaduje na 5 let, v kohoutku má cca 56 cm a váha při příjmu byla 18 kg.


Anglický bulteriér - hledá nový domov.Božan je pes, který z důvodu nestabilního zázemí nepoznal, co je to vlastně opravdový a vřelý domov. Putoval od jednoho majitele k druhému a nejspíše si rostl jako dříví v lese. Nikdo mu
nedal to, co pes, který má v sobě tolik z bulteriéra, potřebuje – lidskou blízkost. Nakonec po tom všem skončil odložen v útulku a odložený je dodnes. Žádný z předchozích majitelů, o kterých víme, jej nechce.


Když jsem ho poznala při adventním venčení v Jimlíně, na první pohled to byl sympaťák. Jeho klabatou paličatou hlavu zdobil typický bulíkatý úsměv. Byl vděčný za dlouhou procházku a hlavně pozornost. Chůze na vodítku mu zatím moc nejde, hodně táhne, ale je to jen otázka času. Když jsme na procházce trénovali s pomocí piškotů, šlo mu to výborně. Dle toho také soudím, že bude velmi učenlivý, ale chce to vše trpělivost a pevnou ruku. Proto bude vydán prozatím pouze do dočasné péče a jen zkušenému chovateli, který ví, jak s ním pracovat a má dostatečnou trpělivost. Předpokládáme, že po vyřešení papírování na úřadech se Božanovi tento dočasný domov promění v doživotní.. věříme v to.


Základní hygienické návyky má naučené. Bude vhodný především jako jedináček do domácnosti nebo domu bez psů. Na procházce si jich nevšímá, když si oni nevšímají jeho, ale v kotci vydrží štěkat i několik hodin. Také by byla lepší domácnost bez dětí, jelikož je hodně zbrklý a to by ve spojení s dítětem nemuselo být ideální. Jinak obecně s lidmi problém vůbec nemá, několikrát se přišel sám pomazlit a pro piškotek. Jeho bulíkovskou povahu dokazuje i fakt, že už má za sebou operaci po spolknutí celé gumové kachničky. Proto i v tomto případě uvítáme domov, kde i podávání hraček bude s uvážením.

Anglický bulteriér z útulku Jimlín k adopci.

V útulku mu pobyt celkově nesvědčí, potřebuje společnost a to své Doma. Útulkovský kotec obecně tato plemena vnímají velmi stresově. Pokud tedy máte vlastní bydlení, dostatečný příjem a zkušenosti s tímto plemenem a jste schopni a ochotni pro Božana udělat maximum a vnímat ho do budoucnosti a po celý jeho život jako právoplatného člena vaší domácnosti, budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat.

Pro více informací se obraťte přímo na útulek. Pejsek je čipovaný, očkovaný (základní vakcinace) a odčervený. Vydán bude pouze do dobrých a zkušených rukou do dočasné péče. Pro dočasnou péči si s sebou vezměte platný občanský průkaz, vodítko a obojek.

Anglický bulteriér z útulku hledá nové majitele.

Stránky útulku najdete na internetu. Všichni jsou vítáni, těšíme se na Vás. Volejte od 8 do 18:00, www.utulek-jimlin.cz, Tel.: 604451258 poplatek 300 Kč.

Kam dál: 

Lojzík aneb jak z hromádky neštěstí se stal výborný psí společník, stále však bez domova 

Sbírka na podporu adopce psích seniorů

O chrochtavém Dredíkovi - pravdivá pohádka bez konce

Roman touží po domově a čeká na něj v Naději pro čtyři packy. Dáte mu šanci?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...