Kolda je sympaťák s vřelým srdcem které nemá komu dát

Publikováno: 29.11.2016
Autor: Útulek Jimlín
Foto: Archiv Útulek Jimlín

V červenci 2016 jsme byli přivoláni v obci Kolešovice k odchytu psa. Při příjezdu do obce Kolešovice se u silnice ve křoví nacházel schoulený pes do klubíčka, plný šrámů, potlučený a klepal se zimou. Domníváme se, že ho někdo vyhodil z vozu poblíž této obce a jak běžel podél silnice, došlo zřejmě ke srážce s osobním automobilem, neboť pes kulhal a byl již na první pohled potlučený. S odchytem jsme neměli problém, neboť Kolda (jak jsme ho v útulku pojmenovali) byl vyhladovělý a vděčný, že ho někdo našel.

Pes z útulku Jimlín hledá nový domov.

Začali jsme Koldu dávat dohromady, plná miska, pohlazení, vyvenčení a osobní kontakt udělal své a Kolda se z nejhoršího dostal. Dokonce jsme mu nechali i v říjnu na veterinární klinice udělat dentální hygienu, aby to byl fešák se vším všudy. Bohužel po celou tu dobu se nám na něj neozval jediný vhodný zájemce, který by se ho ujal a dal mu domov.

Kolda je velmi učenlivý a chytrý pes, odhadem 5 let starý. Zvládá základní povely, které mu jdou velmi dobře. Rád naslouchá a rád se i přiučí dalším novým věcem. Je to velmi oddaný pes, který očima sleduje svého „pána“ a těší se z každého osobního kontaktu v útulku. Na vodítku chodí velmi dobře a vůči fenám v útulku je snášenlivý, ostatní pejsky si vybírá. Ale pokud by Kolda měl rozšířit již vaši stávající domácí smečku, není problém přijet do útulku a vyzkoušet na procházce.

Pes k adopci z útulku Jimlín,

Kolda uvítá bydlení v bytě nebo uvnitř domu. Má základní hygienické návyky, takže to pro něj nebude problém. Uvítá někoho kdo již má zkušenosti s chovem amerického stafordšírského teriéra nebo obdobného plemena. Je velmi kontaktní a společenský, proto uvítá pejskaře, který se mu bude věnovat a který ocení jeho oddanost a dá mu možnost být se svým pánem či paničkou v úzkém kontaktu. V útulku je venčen i rodinou s dětmi, takže ani děti by neměly být pro něj problém (pokud to však budou děti, které se umí chovat k pejskům hezky).

Pejsek k adopci z útulku Jimlín.Moc bychom mu všichni přáli, aby Vánoce už oslavil v teple rodinného kruhu, u rodiny nebo člověka, který ho bude mít rád a kterému bude Kolda lásku bohatě oplácet. A proto Vás prosíme, přijeďte mu to přání splnit.

Pro více informací k podmínkám adopce kontaktujte přímo útulek. Pejsek je čipovaný, očkovaný a odčervený. Vydán bude pouze do dobrých rukou. Pro adopci si sebou vezměte platný občanský průkaz, vodítko a obojek. Poplatek za adopci je 300 Kč.

Stránky útulku najdete na internetu. Všichni jsou vítáni, těšíme se na Vás. Volejte od 8 do 18:00h. www.utulek-jimlin.cz Tel.: 604451258

Kolda má svojí kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Jednou tou cestou půjdeš sama…

Ztracení a nalezení psi aneb Jak Vám můžeme pomoci

O chrochtavém Dredíkovi - pravdivá pohádka bez konce

Roman touží po domově a čeká na něj v Naději pro čtyři packy. Dáte mu šanci?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...