Recept na vánoční cukroví pro pejsky

Publikováno: 14.11.2016
Autor: Mili Kapounová
Foto: Mili Kapounová

I pejskové rádi mlsají, to víme všichni. Tak proč jim neudělat vánoční cukroví? Tyto sušenky se mohou hodit i jako pamlsek během roku nejen na svátky. Zde mám jeden vyzkoušený recept.

Podzim je časem přípravy na zimu. Počasí je stále chladnější, tělo je více ztuhlejší. Když jsou svaly v napětí a ztuhlé, je těžké se uvolnit. Já proto zvolila recept s ořechy, aby bylo tělo měkké a poddajné.

Domácí psí sušenky

Ingredience:

  • 1 hrnek teplé vody
  • 1 ½ lžíce oleje (slunečnicového, řepkového nebo jiného)
  • 1 ¾ hrnku mouky (celozrnné, pohankové, rýžové nebo jiné)
  • 1 ¼ hrnku ovesných vloček
  • 1 ¼ hrnku přírodního arašídového másla bez obsahu xylitolu (POZOR volte arašídové máslo bez obsahu xylitolu; xylitol je někdy přidáván jako sladidlo, který může být nebezpečný pro psa), já jsem použila BIO arašídový krém značky Krekeltje-NL, dovozce Country Life; nebo ve finále si můžete vyrobit domácí oříškové máslo

Smíchala jsem vodu a olej dohromady a přidala další ingredience. Těsto jsem nechala hodinu odpočívat a poté ho zpracovala do ruliček. Z ruliček jsem pak nakrájela kolečka, která jsem poskládala na pečící papír a pekla v předehřáté troubě na 180 °C několik minut. Ve výsledku psí cukroví chutnalo.

Kam dál: 

Hovězí tyčky

Domácí játrové sušenky

Špenátové sušenky

Narozeninový sulcový dort

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...