Jmenuji se LADY a čeká mě důležité životní poslání

Publikováno: 4.11.2016
Autor: Pes partner, z.s.
Foto: Archiv Pes partner, z.s.

Jmenuji se LADY, plemene labradorský retriever a jsem opravdu dáma, co má charakter a ví, co se sluší a patří. Byla jsem vybrána a cítím se být hrdá, že mě přijme moje nová rodina, kde si budu po celou dobu hrát a pomáhat Jiříkovi, mému novému páníčkovi a jeho mamince mé nové paničce. Říkali mi, že jsem pro ně hróóóózně moc důležitá a že si mě už teď zamilovali. Jiříkovi je 9 let a je to báječný kluk!

Jirka trpí svalovou dystrofií spojenou s autismem a mentální retardací a já jako jeho asistenční pes, mu budu pomáhat.Jirka trpí svalovou dystrofií spojenou s autismem a mentální retardací. Jeho maminka říká, že se jedná ve všech směrech o neléčitelné onemocnění a že jejím největším posláním v životě je, snažit se o co nejlepší možnou kvalitu Jiříkova života. Jiříkovi, moc pomáhají rehabilitace, stále dokáže sám sedět bez opory! Při našem setkávání vím, prostě to cítím celým psím srdcem a říkají to i lidé kolem nás, že na mě Jirka neuvěřitelně pozitivně reaguje a že jeho křehkou lidskou duši umím krásně pohladit.

Protože Jirkova nemoc způsobila, že má natolik ochablé ruce, tak nedokáže zvednout lahev s pitím k ústům, proto potřebuje podporu, kterou mu mohu poskytnout, tím, že bych ze spodu čumákem nadzvedla jeho ručičky. Také bych mu pomáhala v podávání hraček a v terapeutickém polohování. Jeho mamince usnadním život otevíráním a zavíráním dveří, když nese malého Jiříka. Také v podávání pleny a dalších věcí. Budu s nimi všude chodit a tím Jirkovi usnadním pobyt v neznámých místech, která ho velmi rozrušují.

Náklady na výcvik asistenčního psa se příliš neliší od psů vodících, ale stát na ně nepřispívá.

Prosíme, o Vaší pomoc!
Zasláním jakékoliv libovolné částky na transparentní účet neziskové organizace Pes Partner, z.s.. 2201001324/2010
Já patřím mezi ty, co dokážou splnit „SEN O CHLUPATÉM ŠTĚSTÍ“, pokud chcete přispět na náklady spojené s mou maličkostí, tak do poznámky připište LADY.

Náklady na výcvik asistenčního psa se příliš neliší od psů vodících, ale stát na ně nepřispívá. Prosíme o Vaší pomoc.

Můžete přispět i na jakéhokoli jiného pejska, který splňuje „SEN O CHLUPATÉM ŠTĚSTÍ“ a tím i podpořit Pes partner v její činnosti.

Více na www.pes-partner.cz
S velkou úctou Vám děkujeme!
Ladynka, Jiřík a celá organizace Pes partner, z.s.

Kam dál: 

Jednou tou cestou půjdeš sama…

Viktor zmizel před dvěma lety. Majitelka se nevzdává. Pomozte!

Roman touží po domově a čeká na něj v Naději pro čtyři packy. Dáte mu šanci?

Nejčastěji kladené otázky

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...