Kurz - nosework/pachová identifikace

Místo konání: Kyškovice (u Roudnice nad Labem)
Kontakt: iveso@seznam.cz
Termín: 2.9.2016

Čas: 18:00 - 21:00

Psí škola Bobík vás zve na kurz, ve kterém se zaměříme na rozlišování a hledání specifického pachu. Práce nosem je zábavou a přirozenou aktivitou každého psa, neboť čich pes používá automaticky a denně už od narození.

Při noseworku se pes učí hledat vzorky určitého pachu, nehledá pamlsky ani hračky. Pachovým vzorkem může být např. hřebíček, bobkový list, skořice, pomerančová kůra, houby, mátový nebo jiný čaj. Možností je mnoho a záleží jen na vás jaký pach zvolíte a co naučíte hledat svého psa.
Pachová identifikace/nosework/rozlišování pachů – je činnost, která zaměstná psa především psychicky, můžete jí trénovat kdekoli venku i doma. Nepotřebujete pomocníky ani velký prostor, při tréninku si vystačíte sami.

NW je vhodný pro všechny psy – malé, velké, klidné, "hyperaktivní", sebevědomé, bázlivé, mladé, staré, zdravé i s určitým handicapem nebo v rekonvalescenci. Je to aktivita, která u psa rozvíjí schopnost samostatně řešit úkoly, zvyšuje jeho soustředění na práci v klidném a poté i rušném prostředí, učí ho přemýšlet a pracovat systematicky. Zároveň má pozitivní vliv na vztah mezi psem a psovodem, kteří pracují jako tým, jeden bez druhého se neobejde, vzájemně se při práci doplňují. Pachová identifikace je výbornou doplňkovou činností při výcviku záchranářských psů (především sutinářů), stopařů, mantrailerů, malých plemen, obedience aj. Zkušenosti získané při tréninku pachové identifikace totiž pes zúročí a velmi dobře využije i v jiném výcviku.

Přijít můžete s kterýmkoliv psem bez ohledu na plemeno, velikost a vycvičenost. Co musí pes umět předem? VŮBEC NIC, není nutné mít žádné speciální znalosti ani dovednosti (týká se psa i páníčka).

PŘIHLÁŠKY: v případě zájmu se hlaste písemně prostřednictvím facebooku Psí školy Bobík, události nebo na e-mail iveso@seznam.cz. Možno i tel. na číslo 607922506. Pouhé odkliknutí "zúčastním se" nestačí a není považováno za přihlášení.

CENA: 250 kč za psa, divák 120 kč, platí se na místě v den konání, možno zaslat také předem na účet č.0381352033/0800.
Pokud se přihlášený psovod odhlásí 3 a méně dnů před konáním akce, je povinen uhradit účastnický poplatek v plné výši na účet nebo za sebe může poslat náhradníka.

Facebooková událost