Bábuška na hraně mezi nadějí a zapomněním

Publikováno: 2.8.2016
Autor: PesWeb
Foto: Lenka Jílková, Archa Liberec, Petr Selinger

Jak tenká je hranice mezi nadějí a štěstím? Někdy zcela průhledná a tenká, ani si nevšimneme, že ji překonáme. Někdy bývá široká tak, že nedohlédneme na druhý konec. Někdy už ztrácíme naději ve štěstí. O to více, když nám je štěstí nadosah, chvíli ho držíme a pak ho ztratíme. Stejně tak, jako Bábuška z Centra pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec – Archy.

Bylo jí 10let, když překročila bránu útulku. Od té doby uplynuly další dvě léta, kdy čekala na své štěstí, na nový domov. Novou rodinu, která by jí dopřála spokojený důchod. Vlídní ošetřovatelé, psí kamarádi ve výběhu, lidští kamarádi k venčení jsou příjemný bonus k životu za zdmi útulku, ale život „Tam venku“ s milovanou smečkou, pro kterou bude součástí rodiny, to nenahradí.

Jednoho červencového dne letošního roku bylo štěstí tak blízko! Přišel někdo, kdo měl být rodina, přáli si to všichni, nejvíc Bábuška. Měl psího parťáka a všechno vypadalo skvěle. Jako pohádka se šťastným koncem. Bábuška už měla být právoplatným členem rodiny, měla si užívat pohodlí domova, lidskou náruč a vše co takový život nabízí.

Jenže pohádka se nekonala a štěstí se zase rozpustilo v nedohlednu. Bábuška si užívala komfort domova a pozornost plnými doušky. Dokazovala, jak úžasnou bytostí je. Přátelská, absolutně nekonfliktní a pohodová psí dáma, která konečně našla to, na co celá ty dvě léta čekala. Bohužel ale nezvládla odloučení od svého nového pána a svého nového psího kamaráda a tak po jejich odchodu, zřejmě v panice a strachu, poničila zařízení bytu. Ortel zněl - návrat do útulku.

Dva dny smutnila Bábuška po své rodině a nyní opět čeká, opět vyhlíží a doufá, že se jí podaří skutečně překročit tu pomyslnou hranici mezi nadějí a štěstím, že ji nepotká osud stejný, jako tolik jiných psích seniorů před ní a její poslední den ji nezastihne v útulku. Jak dlouho bude vyhlížet?

Bábuška je 12ti letá psí dáma, je kastrovaná, milá, nekonfliktní. Na svůj věk je stále ještě temperamentní. Miluje procházky a zároveň lenošení. S ostatními psy i fenami je bezkonfliktní. Vzhledem k tomu, že špatně snáší odloučení od své rodiny a smečky, byla by vhodná do domečku se zahrádkou, kde by, než si zvykne, nevadilo štěkání a zároveň tam byla možnost zavření ve venkovním kotci, pokud by měla zůstat doma úplně sama. Ideální by pro ni bylo mít doma psího kamaráda/kamarády.

Pokud Vám Bábuška padla do oka a chytila za srdíčko, dobře rozmyslete, zda jste schopní a ochotní jí nejprve ukázat, že nemá proč se o svou rodinu bát, protože každý návrat zpět za mříže je pro psí duši bolestivý. Zájemce by měl Bábušku v útulku navštívit, aby se seznámili, než si ji odveze k sobě domů.

Jestli jste si jistí, že právě Vy jste Bábušky rodina a ona Vám doma chybí, obraťte se na Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec – ARCHA

Ostašovská 570
460 11 Liberec 11

tel.: 485 106 412
e-mail: utulek@zooliberec.cz

Bábuška má vytvořenou Facebookovou událost, kam budou přibývat aktuality z jejího pobytu v útulku a budou průběžně doplňovány.

Kam dál: 

Něžný obr aneb Neuvažujete o adopci malého „skorokoníka“?

2. ročník úspěšného projektu "Nazí jsme krásní a pravdiví"

Mělnický útulek se plní velkými plemeny psů

Hromadění zvířat – problém 21. století

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...