Pes v pohybu

Místo konání: Praha Kolovraty
Kontakt: sarka@krasnacarodejka.cz
Termín: 3.9.2016 - 4.9.2016

Seminář je určen pro majitele jak sportovních psů, kteří se naučí jak předcházet kloubním onemocněním vzniklých např. z přetěžování a jak udržovat psa v maximální kondici pro potřebný výkon, stejně jako pro majitele psů, kteří již některým z degenerativním onemocněním kloubů již trpí. Ti svým psům mohou ulehčit od bolesti a udržovat je v maximální možné kondici a prodloužit jim život.

Svalová kondice a trénink jsou klíčovými základními prvky pro jakékoliv aktivity, bez ohledu zda se jedná o rekreační vycházky nebo závodní činnost na špičkové úrovni. Jednoduchá a vhodná kondiční cvičení mohou zlepšit jak fyziologické, tak organizační změny v těle, které zajistí maximální pohybový výkon psa či udrží přesnost při sportovním výkonu. Vhodná péče a dynamický tréning pak vytvoří neuro-svalovou koordinaci stejně jako mentální disciplínu.

Poranění svalu, a to i mikroskopické, ke kterému dochází při každodenních aktivitách, se může projevit i několik měsíců po jeho způsobení a nelze jej identifikovat žádným přístrojem. (Článek o péči a uzdravení svalů můžete číst zde) Poranění působí svalovou bolest. Ta má pak často za následek řadu potíží způsobených řetězovou reakcí. Nejsou výjimečné případy kulhání bez zjištění konkrétní příčiny, snížení sportovního výkonu, potíže se zažíváním bez jakékoliv reakce na léčbu, včetně změny stavy. Následkem je často i netolerance či agresivita psa v komunikaci s ostatními psy, jež je způsobena především strachem, aby druhý pes při hře nezavadil o bolestivé místo na těle. Je celá řada dalších dopadů svalové bolesti, znepříjemňující život našich psů. (Některé indikátory, zda váš pes trpí svalovou bolestí naleznete zde). Bolest ve svalech způsobuje psům velký diskomfort. Ten má zásadní dopad na jejich život a vytváří tolik napětí v jejich těle, že se často snižuje jejich výkon a dokonce se mění i jejich chování, což se odráží na tom, jak se cítí a vnímají svět kolem sebe.

Seminář je určen pro účastníky se psem, neboť se jedná o praktickou výuku.

PROPOZICE + PŘIHLÁŠENÍ