Viktor zmizel před dvěma lety. Majitelka se nevzdává. Pomozte!

Publikováno: 25.7.2016
Autor: Andrea Aldorfová
Foto: Archiv Zuzany Iltisové

Barzoj Viktor se ztratil před dvěma lety na procházce v lese u Těptína. Zoufalá majitelka ho nikdy nepřestala hledat ani na jeden den. Pomůžete nám s jeho hledáním? Doma na něho marně čeká smutný kamarád.

Barzoj Viktor zmizel před dvěma lety. Majitelka se nevzdává. Pomozte!

Smutný příběh potkal majitelku tehdy čtyřletého barzoje Viktora, který před dvěma lety zmizel na procházce v lese u Těptína. Majitelka se však stále nevzdává a věří, že se Viktor jednoho dne vrátí zpět domů k rodině a jeho nejlepšímu kamarádovi Faridovi. Zatím jsou však veškeré snahy marné, podle všeho to vypadá, že mladého chrta ukradli.

Viktor se z procházky už nevrátil

"16. června 2014 jsem se jako pravidelně vydala do lesa hned vedle našeho domu se svými dvěma psími kluky, salukim Faridem a barzojem Viktorem. Měla jsem je oba od štěňátka, přišli domů v rozmezí jednoho měsíce, aby byli navázáni jeden na druhého. A to se opravdu povedlo," vypráví majitelka Zuzana Iltisová.

Barzoj Viktor byl typický mamánek, neholdoval přítomnosti cizích lidí. Naopak se věrně držel nohy své paničky. Dobrovolně by s nikým neodešel.

Psí kluci bez sebe nedali ani ránu, oddaně na sebe čekali kdekoli a za jakékoli situace. Zmizení Viktora nesl Farid velmi těžce. "Čtrnáct dní nežral, nepil, nechodil. Jen ležel u vrat a kňučel. Museli jsme mu dávat výživu. Dodnes na něj čeká," doplňuje smutně paní Iltisová.

Procházka v lese probíhala jako každá jiná. Chrti běhali kolem majitelky a někdy se ztratili z dohledu. Po dlouhém volání se ale vrátil pouze Farid, po Viktorovi se slehla zem. "Byl vystresovaný, nedal se ode mne pohladit, nechtěl piškot. Ani nemusel na vodítko, šel rovnou tam, kam jsem šla já," říká majitelka psů.

Viktor byl typický mamánek, neholdoval přítomnosti cizích lidí. Naopak se věrně držel nohy své paničky. Dobrovolně by s nikým neodešel. Majitelka i policie věří, že byl barzoj ukradený. Podle majitelky Farid k lidem nikdy nešel, nenechal se pohladit, natož chytit. Měl absolutní orientační smysl a nikdy neukázal tendenci lovit, jen prohnat, proběhnout se a vrátit zpět.

Barzoje Viktora hledají nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Viktora hledají nejen v Čechách, ale i v zahraničí

Po Viktorovi hledala celá rodina, policie, psí detektiv, přátelé, lidé z okolí, hajní i dělníci těžící dřevo. Beznadějně.

Majitelka kontaktovala útulky, veterinární ordinace, městské úřady i policii po celé republice.

Informace putovala i do zahraničí, díky pomoci ambasád se dostala i do Argentiny, Mexika nebo Kanady. "Každý měsíc posílám nové informace do různých institucí, denně jsem v lese, kde se Viktor ztratil. Kamkoli jedu, rozvěšuju letáky. Stále věřím, že je Viktor naživu a jednou se vrátí domů," vypráví zoufalá majitelka ztraceného pejska.

Letáček ke stažení ZDE

Facebooková skupina Hledá se Viktor ZDE

Autor/Zdroj
Andrea Aldorfova

Kam dál: 

Hromadění zvířat – problém 21. století

Záchrana Venus opuštěné v poušti

Odchyt vyděšené psí maminky a jejích štěňátek

Množírnám a týrání psů by mělo zabránit plošné povinné čipování a dvoustupňový centrální registr

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...