Noseworkový výcvikový víkend

Místo konání: Kyskovice
Kontakt: iveso@seznam.cz
Termín: 6.8.2016 - 7.8.2016

Čas: 9:00

NOSEWORK/pachová identifikace je rozlišování pachů a vyhledávání vzorků určitého pachu, pes nehledá pamlsky ani hračky. Pachovým vzorkem může být např. hřebíček, bobkový list, káva, skořice, pomerančová kůra, houby, mátový nebo jiný čaj. Možností je mnoho a záleží jen na vás jaký pach zvolíte a co naučíte hledat svého psa. NW je činnost, která zaměstná psa především psychicky, můžete jí trénovat kdekoli, venku i doma. Nepotřebujete pomocníky ani velký prostor, při tréninku si vystačíte sami. NW je vhodný v podstatě pro všechny psy – malé, velké, klidné, "hyperaktivní", sebevědomé, bázlivé, mladé, staré, zdravé i s určitým handicapem. Je to aktivita, která u psa rozvíjí schopnost samostatně řešit úkoly, zvyšuje jeho soustředění na práci v klidném a poté i rušném prostředí, učí ho přemýšlet a pracovat systematicky. Zároveň má pozitivní vliv na vztah mezi psem a psovodem, neboť pracují jako tým, jeden bez druhého se neobejde, vzájemně se při práci doplňují.

Pachová identifikace je výbornou doplňkovou činností při výcviku záchranářských psů (především sutinářů), stopařů, mantrailerů, malých plemen, obedience aj. Zkušenosti získané při tréninku NW totiž pes zúročí a velmi dobře využije i v jiném výcviku. Přihlásit se můžete s kterýmkoliv psem bez ohledu na plemeno, velikost a vycvičenost.

Co musí pes umět předem? VŮBEC NIC, není nutné mít žádné speciální znalosti ani dovednosti (týká se psa i páníčka).

CO VÁS ČEKÁ: Začátečníci si udělají bližší představu a seznámí se s tím, co nosework přesně je, dozví se jak začít, jak trénovat a jaký postup je nejvhodnější pro jejich psa. Individuální přístup ke každému psu je samozřejmostí. S pokročilými navážeme na předchozí výcvik, můžeme se zaměřit na řešení problémů pokud nějaké mají (např. zvýšení motivace psa, samostatnosti při práci, odstranění vedlejších zájmů při hledání, závislosti na psovodovi...) nebo trénink podle konkrétního požadavku psovoda. Součástí víkendu bude také noční hledání.

PŘIHLÁŠKY: zasílejte písemně e-mailem na adresu iveso@seznam.cz. V přihlášce uveďte jméno a příjmení psovoda, tel.číslo, e-mail, jméno psa, plemeno, věk v době konání víkendu, stupeň výcviku NW - úplný začátečník/mírně pokročilý/pokročilý. Také uveďte, jaké specializaci byste se chtěli věnovat - příroda, urbany, voda, rozlišovačky (N, U, W, D).

CENA: 1100 kč za cvičící tým, divák 550 kč (za diváka není považován rodinný doprovod psovoda). Platbu je nutné zaslat v plné výši předem na účet č.0381352033/0800. Do zprávy pro příjemce napište - NW víkend. Poplatek zahrnuje výcvik, bez ubytování a stravy. Je vratný pouze při nekonání akce. Při neúčasti je platba nevratná, ale je možné za sebe poslat náhradníka.

UZÁVĚRKA: v den naplnění kapacity víkendu, tj. 8 cvičících týmů. V případě zájmu proto doporučuji přihlásit se a platbu zaslat co nejdřív. Bez zaplacení je přihláška neplatná.

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST