ENZO - Medové dny 1

Publikováno: 21.6.2016
Autor: Ing. Jiří Heller
Foto: Ing. Jiří Heller

V knize „Medové dny 1“ poutavě líčím na dvě stě osmi stranách zážitky a dojmy z prvního roku mého života. Vyprávění doplňují desítky fotografií od mých páníčků. Třešinkou na literárním dortu je deset krásných ilustrací Moniky Mašterové.

EKniha: NZO - Medové dny 1, autor Jiří Heller

Dneska mi rodina přichystala báječné překvapení. Jeli jsme prozkoumat zahradu, kde bychom měli v budoucnu bydlet. Byl jsem nadšený. Hurá, budu mít revír jako smečka z Touškova. Pod vedením Lysiena jsem celou oblast řádně prošmejdil, pročuchal a označkoval. Také jsem se snažil trochu hrabat, ale to mě tak zmohlo, že následující návštěvu legendární Tyrolské hospůdky jsem celou prospal. Vzdáleně ke mně doléhaly hlášky typu: "Ó, jak je sladký. No to je méďa. Můžu si ho pomuchlat?" Jako by nikdy neviděli usnout bobika uprostřed lokálu. Potom jsme se ještě prošli mezi poli. Tam to vonělo.

Už umím:
Ležet na dlaždicích v koupelně, aniž mě zašlápnou hned, jak vstoupí.
Hubu nechat v předsíni, abych měl přehled.
Naskočit na fenu.
Poznat venku rohlík.
Hrabat v blátě.
Nechat se utřít ručníkem ve vaně. Proboha, sprchu nééééé!
Ignorovat vysavač.
Jezdit výtahem. První dva dny mě nosili do sedmého patra. Funěli jako já po jídle.
A skoro.. vyšplhat na gauč.
Panička dala místo prášku do pračky aviváž. Pšššt.

Deníček je možné koupit na www.enzorika.cz

Od pondělí 20. června 2016 bude probíhat třetí ročník výstavy "ENZO - Medové dny 2016" v pražském Centru FotoŠkoda. Až do soboty 2. července 2016 zde bude k vidění více jak čtyřicet fotografií na téma "radost se zlatými retrívry". Autoři fotografií jsou Jiří Heller, Igor Faltus, Eva Šípová, Jaromír Antoš, Lukáš Beránek, Šárka Hellerová, Lenka Hellerová, Jana Mašterová, Veronika Souralova, Jana Steidl-Kindernayová.

Kam dál: 

Dělej to po mně

Coursing pro chrty i nechrty 

Hry pro psí hlavičky

Jak porozumět řeči psího těla

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...