LETNÍ inspirativní TÁBOR pro canisterapeutické týmy

Místo konání: PRIVÁT - Horní Brusnice č. p. 57, Ing. Vladimíra Kasalová
Kontakt: bohmova.hana@post.cz
Termín: 1.8.2016 - 7.8.2016

Čas: 10:00-10:00

 Přihláška: posílejte na bohmova.hana@post.cz

Do přihlášky prosím uveďte své jméno, mobilní spojení, e-mail, popis psa (plemeno a jeho věk) a zda budete v penzionu i bydlet.

Přihlášky jsou potvrzené až po zaplacení!

Cenu tábora za výcvik ve výši Kč 3 000,-- za cvičící nebo 1 500,-- za diváky prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100 zároveň s přihláškou - jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno. Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka
(o tom mne prosím informujte)!

Ubytování se bude hradit v hotovosti na místě přímo ubytovateli!

Program - co Vás čeká a co nemine:

Podmínkou pro účast v žádném případě není mít absolvované povahové testy canisterapeutických psů, ani praktické zkušenosti z canisterapie. Podmínkou účasti je zájem a nadšení pro canisterapii!

Vhodné pro psy všech věkových kategorií, plemen i velikostí, kteří jsou nekonfliktní a milují lidi.
Děti mladší 15ti let se mohou účastnit pouze v doprovodu odpovědné osoby.

  • Inspirace k aktivitám s klienty (individuální i skupinové; se psem i bez psa); návody na výrobu canisterapeutických pomůcek; nápady jak pracovat s různými stupni obtížnosti a nápady na zábavné obměny v rámci jedné aktivity - aneb, jak se hry vymýšlí.
  • Trénink vybraných aktivit se psy pro praxi (dle vašeho přání) od triků, přes „živé překážky“ až po práci asistenčních psů nebo čenichací hry, a to vše podle stupně pokročilosti a tedy bez nebo s figuranty.
  • Simulace canisterapeutických návštěv - jak si připravit program a jak zrežírovat „akci“;
    trénink „rušivek“ a komunikace s klienty.
  • Trénink přivolání / odvolání za extra ztížených podmínek, příprava na povahové testy.
  • Teorie týkající se chování psů, komunikace, příčin a projevů stresu, principů učení a pod.

Cvičit se psy se bude maximalisticky individuálně - náročnost úkolů a výcvikových výzev tak bude upravena podle pokročilosti týmu. Cvičit (bez psů nebo se psy - program zahrnuje i hry a teorii bez psů) budeme 2x denně, cca tři hodiny dopoledne a cca tři až čtyři hodiny odpoledne (společně nebo po menších skupinkách). A budete-li na to mít sílu, bude Vás čekat i večerní program.

 

Ubytování během tábora - celkem 6 nocí

Ubytování v pokoji uvnitř 250,- Kč/osobu/noc – malé  děti bez nároku na vlastní lůžko zdarma; jinak děti do 15 let 150,- Kč/osobu/noc (na lůžku). Od 15 let jako dospělí.

Ubytování ve vlastním stanu 150,- Kč/osobu/noc – cena zahrnuje možnost využívat sociální zařízení uvnitř objektu. Děti ve stanu zdarma.

Psi zdarma – mohou spát a pohybovat se kdekoli. Doporučujeme vlastní boudičky nebo klece. Mohou i do postelí (v tom případě prosíme vlastní povlečení). Celý objekt je oplocen, psi mají možnost volného pohybu (v rámci jejich snášenlivosti). Mohou se venčit na zahradě, ale hovínka se musí uklízet. Možnost venčení mimo areál – louky, polní cesty, pole a blízký les. Pro psy plavce rybník 10 minut od objektu. V objektu malé jezírko, kam mají psi také volný vstup J.

 

Stravování:

Navrhujeme, abychom se vzájemně střídali při přípravě stravy - tj. každý den se někdo ujme přípravy oběda nebo večeře, případně snídaně. Bližší instrukce zašleme těsně před konáním tábora.
Ale uvítáme, pokud použijete recepty z vegetariánské nebo veganské kuchyně.
K dispozici bude pec na pizzu a gril.

Maximální počet přihlášených: 8 aktivních týmů

Můžete přijet s libovolným (ovšem přiměřeným) počtem psů, ale budete si je muset během cvičení střídat,
jako byste měli jen jednoho - tj. všem bude věnován stejný časový prostor.

Psovod se účastní na vlastní nebezpečí, je odpovědný za škody způsobené svým psem
a je povinen dodržovat pokyny pořadatele a instruktorů.

Těšíme se na Vás!

Více informací na webu