Mělnický útulek se plní velkými plemeny psů

Publikováno: 30.3.2016
Autor: Barbora Tesnerová
Foto: Mělnický deník.cz

Mělník – O bezmála pět desítek psů, v převážné většině z kategorie velkých plemen, se v současné době starají členové Mělnického sdružení ochránců zvířat v místním útulku v Řípské ulici.

Útulek Mělník se plní velkými plemeny psů.

Gordy alias Gormit

Jednatelka sdružení Jaroslava Tichá dobře ví, že najít nový domov pro psa, který váží dvacet a více kilogramů, je mnohem obtížnější, než umístit psa malého vzrůstu. Takový se v útulku obvykle dlouho neohřeje.

Velcí psi sice vyžadují více prostoru, pozornosti a většinou i zkušenějšího majitele, dokážou se ale odvděčit pořádnou dávkou lásky. „Za poslední týdny jsme přijali tři úžasné drobečky, kterým hledáme nový domov," připomněla pracovnice útulku.

Jedním z nich je Tobi, asi roční kříženec belgického ovčáka s pasteveckým plemenem, který 20. ledna pobíhal po silnici mezi obcemi Straškov a Vražkov.Jedním z nich je Tobi, asi roční kříženec belgického ovčáka s pasteveckým plemenem, který 20. ledna pobíhal po silnici mezi obcemi Straškov a Vražkov.

Stopoval tam, možná ho někdo z auta vyhodil," popsala Jaroslava Tichá. „Je to puberťák, potřebuje trochu umravnit. Tobíšek je velice chytrý pes, jen zatím neměl nikoho, kdo by dal jeho životu řád a naučil ho základní poslušnost," přiblížila a dodala, že pro Tobiho hledají aktivního páníčka, který na něho bude mít dost času. „Byl by perfektní na práci, chce to zkušeného majitele, který se mu bude věnovat" dodala.

Dalším z drobečků je Gordy, pastevecký pes, kterého odchytili 6. února ve Střednici. „Měl obojek se známkou se svým jménem a vodítko, bohužel se nám jeho původní majitel dosud nepřihlásil," vysvětlila Jaroslava Tichá. Gordy je mazlík a je i docela poslušný. „Je znát, že si s ním někdo dal práci, má úžasnou povahu. Možná je nechtěným dědictvím," odhadla.

 

Nejnovějším velkým přírůstkem v útulku Mělník je Goliáš, který nejspíš patří mezi molosovité psy.

Goliáš

Nejnovějším velkým přírůstkem je Goliáš, který nejspíš patří mezi molosovité psy. Je to asi pětiletá hora svalů, 10. března pobíhal po Mladoboleslavské ulici v Mělníku.
Všichni tři jsou úžasní psi, velmi přátelští a nekonfliktní. Chceme k nim ale zkušené majitele, protože nezkušené už měli – a skončili u nás," uzavřela Jaroslava Tichá.

Autor: Barbora Tesnerová

Na kompletní osazenstvo útulku se podívejte zde: