ODBORNÝ SEMINÁŘ KLUBU APBT

Místo konání: Praha
Kontakt: kapbt@seznam.cz
Termín: 19.3.2016

Čas: 13:00

Počet míst je omezený, proto neváhejte využit možnosti sejít se s přáteli na začátku sezóny a zároveň se dozvědět cenné informace.

Uzávěrka přihlášek je 4.3.2016

Cena semináře trvajícího cca 4,5 hod je 400,- na osobu pro člena Klubu APBT a 500,- pro nečlena Klubu.

Zájemce prosíme o zaslání závazného e-mailu (počet osob a jména) na kapbt@seznam.cz, kde do předmětu napište SEMINÁŘ. Následně vám bude zasláno číslo účtu, na který zašlete požadovanou částku. Po připsání částky na účet vás budeme dále informovat o všech podrobnostech týkajících se semináře.
Pevně věříme, že tento seminář bude opět přínosem pro nás všechny a přispěje ke zkvalitnění úrovně chovu APBT v ČR.
Klub APBT

I. Část PSÍ BABESIÓZA NA POSTUPU – VÁŽNÝ PROBLÉM PRO STŘEDNÍ EVROPU?

Přednáška je zaměřena na původce babeziózy – Babesia canis a Babesia gibsoni, možnosti přenosu, rizika infekce, klinické příznaky, diagnostiku, terapii a případnou prevenci. Informativně bude pojednáno o leishmanióze a dirofilarióze, které kromě malých zvířat mohou působit zdravotní problémy i u člověka. Po přednášce bude následovat diskuse.

Přednášející: Svoboda Miroslav, Prof. MVDr., CSc. je profesorem nemocí malých zvířat a dlouholetým učitelem na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Publikoval více než 300 vědeckých prací a 10 knih

II. Část CHOVATELSKÉ METODY U AMERICKÉHO PITBULTERIÉRA V PRAXI II.

Interaktivní seminář bude volně navazovat na Chovatelské metody u APBT v praxi I. Tématem je poslední typ chovatelských metod – tzv. outcrossing. Osvětleny budou principy, výhody a nevýhody cizorodé plemenitby, dále pojmy topcross a topincross. Okrajově bude zmíněn zdravotní stav plemene.

Přednášející: Ing. Marek Zahornadský - majitel a chovatel APBT od roku 1996 provozující výběrový chov plemene v ČR (poradce chovu Klubu APBT).

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST