Treibball seminář

Místo konání: Výstaviště České Budějovice a.s.
Kontakt: S.Pravdova@seznam.cz
Termín: 13.2.2016

Čas: 9:00

Treibball je nově vznikající sport, který si u nás již našel pár příznivců. Jedná se o jakousi náhradu pasení, kdy místo oveček pes "pase" gymnastické míče. Úkolem psa je pak dostrkat co nejrychleji čenichem nebo tělem 8 gymnastických míčů do brány, ve které stojí psovod. Tento sport skvěle rozvíjí komunikaci mezi psem a jeho pánem a je vhodný i pro starší nebo zdravotně omezené psy.

Podrobná pravidla treibballu naleznete na stránce www.treibball-klub.cz/

Seminář bude rozdělen na část teoretickou a praktickou. Délka semináře je cca 6 hodin. Instruktorem bude Lucie Zavoralová, která se výcviku psů věnuje od roku 1982. Je spoluzakladatelkou Treiball klubu ČR a vede treiballový tým v KK Strmilov. Na seminář přiveze i psa se složenou TRB2, aby nám mohl ukázat, jak má vše vypadat.

Kdy: sobota 13. 2. 2016

Kde: Výstaviště České Budějovice a.s., Husova 523, 370 21 Českých Budějovice, http://vcb.cz/

Hala: E1 (rozměr cca 17x18m)
Jako povrch je zde koberec, proto prosím psy před výcvikem řádně vyvenčete a pokud uvidíte, že i během výcviku by se rádi vyvenčili, snažte se je včas vyvézt ven.
Hala bude jen částečně vytápěna, proto se prosím teple oblečte; sociální zařízení bude k dispozici mimo halu. V hale bude možno uvařit vodu na čaj nebo kávu.

Čas konaní: 09:00 - 15:00*
*čas je pouze orientační, akce se může protáhnout

Co si vzít sebou: Očkovací průkaz, občerstvení pro vás, spoustu pamlsků pro vašeho psa, gymball a pokud máte target, se kterým je pes zvyklý pracovat (není podmínkou). Je lepší, pokud už pes zná nose touch (umí se něčeho na povel dotknout nosem)

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST