Podrobný úvod do pozitivního posilování s RNDr. Františkem Šustou

Místo konání: Ostrava
Termín: 24.10.2015

Čas: 9:30

Setkáváte se v naší psí škole s pozitivním posilováním poprvé? Chcete lépe poznat tuto tréninkovou metodu, jak a proč funguje, jak ji používají trenéři v zoologických zahradách nebo při práci s divokými zvířaty? Nebo už pozitivní posilování znáte, ale chcete strávit opět zábavný den s Františkem a jeho úžasným povídáním, hrami a videi?

Pak tu pro vás máme jedinečnou příležitost! :)

CO BUDE NA PROGRAMU?

DOPOLEDNE:
Co je to trénink pozitivním posilováním a proč " cvičíme za odměny" ještě neznamená, že " pozitivně posilujeme". Pozitivní neznamená nutně správný a negativní neznamená špatný, vše je složitější. Objasnění mýtů při trénování zvířat a odkrytí logiky učení.

  • Trénink jako rozhovor se zvířetem – z jakých „slov“ se skládá?
  • Pomůcky a triky pro běžné úkoly. Co je vlastně target?
  • Aplikace pozitivního posilování u různých druhů zvířat nápravy chování - příklady změny nechtěného chování přes trénink pozitivním posilováním
  • Příklady ze světa – ČR, Evropa, Florida, Colorado, Californie (Moorpark College – „škola trenérů zvířat“)

=== OBĚD ===

ODPOLEDNE:

Pozitivní posilování, proč a kdy to funguje? - hlubší fyziologická a psychologická podstata pozitivního i negativního posilování

  • Triky pro udržení motivace
  • Triky na shaping, praktický nácvik shapingu a dalších způsobů učení s počítačovou simulací (přehrání do vlastního notebooku s Windows 2000 + nejnovější verzí Adobe Flash Player)
  • Nápravy a změny v chování – rozbory a praktické cvičení
  • Práce se skupinou
  • Vůdce versus dominátor - o současných pohledech na hierarchii ve světě zvířat a její roli v tréninkových metodách

KDO JE RNDr. FRANTIŠEK ŠUSTA?
RNDr. František Šusta, PhD. (narozen 31. 1. 1976 v Kutné Hoře) absolvoval magisterské studium na Přírodovědecké fakultě UK (obor učitelství biologie-geografie) a postgraduální studium katedry ekologie a životního prostředí na Fakultě lesnické a environmentální ČZU. V roce 2007 založil občanské sdružení Zaobzor o.s., pod jehož hlavičkou vede ve školách a školkách interaktivní programy se psem jako prevenci napadení dětí psy. Od roku 2012 vede semináře i praktické lekce především pro majitele psů a koní se zájmem o trénink pozitivním posilováním. Tréninkem zvířat se zabývá i ve svém občanském zaměstnání jako „trenér zvířat“ v Zoo Praha (od roku 2008)

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST