Gabrielle Harris - Přednáškový seminář pro pejskaře

Místo konání: Ostrava
Termín: 20.9.2015

Čas: 9:30 - 15:00

Skvělý seminář s mezinárodně uznávanou lektorkou nyní na severní Moravě!

KDO?
Gabby Harris pracuje jako trenérka mořských savců v Sea World v Jihoafrické republice a také jako lektorka natural horsemanshipu u Horse Gentlers International (firma zaškolující např. jihoafrickou jízdní policii). U nás je známá především jako autorka knihy „Touching animal souls“, ve které jde právě o zasazení toho, jak zvířata trénujeme, do kontextu vědy, filozofie a zvířecího vnímání. Mluví v ní o intuici, partnerství, o srozumitelnosti tréninku pro zvíře, o tom, jaká by měla být osobnost vůdce – toho, který motivuje, podněcuje, je srozumitelný, a rozhodně to není dominátor s fyzickou nadvládou. Jde tedy o vzájemné porozumění mezi různými druhy. „Pro mě osobně je Gabby učitelem, kterému vděčím za vhled pod povrch toho, co dělám a který mě naučil myslet.“ - říká o Gabby nám dobře známý RNDr. František Šusta.
Její výjimečnost je právě v detailní znalosti dvou, zdánlivě protichůdných, metod tréninku zvířat, pozitivního a negativního posilování. Umí ale obojí používat správně, tak, jak je potřeba z hlediska operantního podmiňování, a v jejím podání tak nedochází ke zneužití ani jednoho z principů, ba naopak, vše dává smysl z hlediska moderních tréninkových metod, vše se prolíná a doplňuje.
Jako uznávaná lektorka pracovala na řadě míst světa, významně se podílela i na současném představení lachtanů v Zoo Praha nebo oceněné metodice chovatelské práce u divokých koňovitých.

TÉMA SEMINÁŘE?

  • Trénink zvířat z pohledu operantního podmiňování
  • Pozitivní/negativní posilování v tréninku zvířat - v hlubších souvislostech
  • Vůdce versus dominátor
  • Budování vztahu, důvěry a pravidel

KDY?
20.9.2015, 9.30 – cca 17.00 včetně obědové přestávky a několik kávopauz

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST