Představujeme Tety v akci

Publikováno: 12.8.2015
Autor: Tereza Machová
Foto: Archiv Tety v akci

Dnes bych vám ráda představila projekt TETY V AKCI, který jistě mnoho z vás již zná, ale jak víme, opakování je matka moudrosti, tak se do toho pustíme.

Domluvila jsem se na schůzce s Monikou Hájkovou, což je jedna z tet, která se tomuto projektu věnuje již 3 roky a z našeho velmi příjemného povídání, (Moniko, díky), vznikl tento report.

CO JE VLASTNĚ PROJEKT TETY V AKCI?

Projekt byl založen před několika lety partou holek, kterým nebyl lhostejný osud pejsků, kteří se ze dne na den ocitli bez domova, střechou nad hlavou a teplého pelíšku. Pod svá ochranná křídla si berou různé pejsky z útulku, o kterých ví, že potřebují individuální péči, aby měli šanci najít domov. Dále se k nim dostanou pejsci, ale i kočičky, z nevhodných podmínek, na které je někdo ze známých, či známý známých, upozorní. Také jsou to pejsci opuštění, nalezení nebo po majiteli, který zemřel a o pejska nebo kočičku se nemá kdo postarat nebo je z rodiny nikdo nechce.

JAK VNIZKL NÁZEV TETY V AKCI?

Holky si tety mezi sebou říkaly už dávno, protože to jsou tety, které pomáhají pejskům a kočičkám na cestě za štěstím a jsou vlastně pořád v jednom letu a v akci, tak proto TETY V AKCI. 
V partě jsou 3 tety – 2 v Praze a 1 v Hradci Králové.

DOČASNÁ PÉČE

Mnozí z vás jistě význam těchto slov znáte, ale mnozí třeba také ne. Dokud jsem se já sama nezačala více zajímat o pejsky v útulcích a pomoc nadačnímu fondu, tak jsem vůbec netušila, že něco takového existuje. A je skvělé, že dočasná péče pro pejsky a kočičky je, protože je to pro ně výborná příprava na cestu do nového domova.

Tety v akci - jeden za svěřenců, který našel nový domov

Projekt Tety v akci funguje právě na bázi dočasné péče, kdy každá teta má u sebe doma, dle svých možností, pejsky nebo kočičky. V domácím prostředí pejsek funguje tak, jako bude fungovat ve svém novém domově. Dostane se mu individuální péče, lásky, bude mít řád, pravidelné venčení a pokud má nějaké zlozvyky, tak je tety odstraní, aby chlupáčům už nic nebránilo na cestě domů.

Pokud by někdo z vás měl chuť, čas a velké srdce a byl přesvědčen, že by do toho chtěl jít, tak můžete kontaktovat jakékoliv sdružení či spolek z vašeho okolí a informovat se o možnosti pomoci s dočasnou péčí. Zvířátek je bohužel hodně a dočasných péčí stále nedostatek. 

Hlavně je ale třeba si uvědomit, že dočasná péče je péče do doby, dokud pejsek nebo kočička nenajdou nový domov! A že se často nejedná o zvířátka, která jsou v dobré psychické kondici, nebo prostě jen nemají správné hygienické návyky.

Všechny tety mají zaměstnání na plný úvazek a tohle vše dělají ve svém volném čase.

Tety v akci - kočička, která našla nový domov

NABÍDKA PEJSKŮ A KOČIČEK

Všechna zvířátka, která jsou v současné chvíli v péči tet, najdete na jejich webových stránkách http://tetyvakci.cz/
nebo na Facebooku https://www.facebook.com/tetyvakci
dále spolupracují s projektem pesweb http://www.pesweb.cz/cz/tety-v-akci

Než odejde pejsek od tet do nového domova, tak si se zájemcem domluví schůzku, již telefonicky se společně pobaví o tom, zda se jedná o jejich prvního pejska nebo už mají nějaké zkušenosti, zda bude v domácnosti ještě nějaké další zvíře, čím budou krmit, jaké bude prostředí, ve kterém bude pejsek žít a také jaký život ho čeká, zda je to rodina aktivní atd. To vše je velmi důležité, aby tety věděly, zda je pejsek, kterého si zájemce vybral, pro něj právě ten pravý a vhodný.

TETY MAJÍ HESLO: „NEZACHRAŇUJEME PEJSKY PROTO, ABY SE MĚLI ŠPATNĚ!“

Za dobu fungování projektu prošlo tetám rukama kolem 150 zvířat.

JAK MŮŽETE POMOCI?

Samozřejmě ideální pomoc je adopce některého ze svěřenců tet, ale ne všichni máme tu možnost.

Tety budou rády za jakoukoliv pomoc. Spolupracují s Nadačním fondem Psí Naděje, kde je pro ně vyhlášena sbírka, kam můžete přispět na veterinární péči pro pejsky a kočičky: http://www.psinadeje.cz/cz/sbirka-tety-v-akci

Dále tety uvítají staré deky, ručníky, prostěradla, hračky, vodítka, obojky, stelivo pro kočky a krmivo. Předání materiální pomoci je možné po dohodě s Monikou.

Pokud vás zaujal nějaký pejsek nebo kočička, tak neváhejte a ozvěte se Monice a adoptujte!

Věřte, že to bude to nejlepší rozhodnutí ve vašem životě, protože tolik lásky, co se vám dostane zpět…to je k nezaplacení!!!

U tet na vás čekají krásní pejsci, kteří vyhlížejí milující domov: