Noseworkový kurz

Místo konání: Psí škola Vychovaný pes
Termín: 14.9.2015

Instruktor: Lenka Pikulová a Majdalenka - je třeba vzít na vědomí, že kurzu se bude účastnit i Lenky cca dvouměsíční dcerka

Doba trvání: 75 minut
Počet týmů: 3
Počet lekcí: 11
Cena: 2200 Kč

začátek v týdnu od 14. 9.

Náplň Noseworkového kurzu:

S sebou, pelíšek, boudičku, kenelku, něco v čem psík může odpočívat, když necvičí. Vodu pro něj. Psací potřeby pro Vás.
Pachové vzorky: Dle NW zkušebního řádu jsou oficiálními vzorky skořice a pomerančová kůra, ale v základních zkouškách můžete hledat i vlastní vzorek (čaj, koření, tabák, kávu). Je na Vás čím budete chtít začít.
Vemte si pamlsky a klikr, kdo používáte, není problém mít slovní marker.

Na první hodině se seznámíme s teorií, jak budeme pejsky učit hledat pach a označovat ho. Povíme si něco ke zkušebnímu řádu. Zadáme domácí úkoly a domluvíme se na dalším materiálu, který bude potřeba. Z praxe začneme imprintovat pach a položíme základy hledání.

Na dalších hodinách budeme pracovat individuálně podle schopností a pokročilosti jednotlivých pejsků. Budeme přidávat označení. Postupně začneme vzorky schovávat do težších a těžších úkrytů. V okolí cvičáku je tak trochu urban i tak trochu příroda, takže terény budeme mít rozmanité.

Když nás počasí zažene do klubovny, budeme se věnovat dosciplíně rozlišování. Kdy pejska budeme učit vyhledávat pach v řadách předmětů.

PODMÍNKY ÚČASTI, KTERÉ JSTE POVINNI DODRŽOVAT
- OMLUVA Z LEKCE je možná nejpozději 48h předem a to písemnou formou (sms, mail), na pozdější omluvy bude brán zřetel pouze, pokud si najdete náhradníka
- OMLUVIT SE MŮŽETE MAXIMÁLNĚ 2X ZA KURZ
- na lekce chodíme s vyvenčeným, odpočinutým a nenakrmeným psem
- RESPEKTUJEME INSTRUKTORKU A JEJÍ DCERKU A JEJICH POTŘEBY :)
- nezapomínáme s sebou dobrou náladu, výcvik má být především zábava

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST