Na Blansko s ovcemi 1

Místo konání: Ústí nad Labem
Termín: 28.6.2015

Čas: 10:00

Kdo by měl zájem jít s ovcemi na menší výlet? Start by byl na Fox Riders Ranch a šlo by se a šlo. Mezi loukama, polema, přes silnice, přes mostky (trasu naplánuji až těsně před tím, podle posekaných luk, abychom se nebrodili trávou po pás a nikdo nám nenadával). Ráda bych došla na zříceninu hradu Blansko a zpět. Je to cca 10 km celý okruh, tak snad to vyjde a bude posekáno.

S sebou pevnou obuv (když ovce šlápne na nohu v sandáli, dost to bolí nebo když vám jí přišlápne, tak jí zničí), oblečení dle počasí - mikiny, pláštěnky, deštníky, gumáky... jste už velcí. Obvykle nám tu standardně fouká vítr a máme o cca 5 °C méně než v nižších polohách. Svačinu, pití pro lidi i psy! Doporučuji postroj a sedák pro psy, protože většina půjde na vodítku - u vodění ovcí se budeme střídat, tak aby si psi odpočinuli a "nekecali" do toho jiným vodičům ovcí. Navíc je tu dost zazvěřený kraj včetně černé a vysoké zvěře.

Vhodné pro psy, co nějak umějí držet balanc nebo alespoň obíhat dokola kolem celého stáda, vhodné pro rychlé a akční psy, co je problém je přinutit jít v kroku. Vhodné samozřejmě i pro psy, co již mají složené HWT nebo IHT.

Maximální počet psů 8. Minimální pro konání akce je 5 (abychom mohli dostatečně střídat psy a neuvařili je).

Start bude v deset hodin dopoledne (10:00), návrat - až se vrátíme, nedokážu odhadnout, kdy to bude, jelikož je to první akce tohoto druhu (minimálně mnou pořádaná).

Cena: 500 Kč (držitelé permanentky IPRK mohou 200 Kč odečíst z permice, zbytek doplatit na místě), platba na účet nebo na místě.

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST