Představujeme Městský psí útulek Broumov

Publikováno: 25.6.2015
Autor: Tereza Machová
Foto: Archiv Městský psí útulek Broumov

Nápad navštívit útulek padl ve chvíli, kdy jsem si naplánovala prodloužený víkend přímo v Broumově s tím, že navštívím přírodní krásy v okolí a tak nějak v neděli už to na větší výlet nebude, tak proč se nejít podívat do útulku. 
Tímto chci ještě jednou moc poděkovat paní Janě Slovákové a paní Marcele Preclíkové, které mě a kamarádku ochotně odvezly do útulku a pak také na nádraží, protože počasí nám moc nepřálo a útulek je přece jen od centra města trochu vzdálen. 

Historie psího útulku v Broumově

Původně byly jen 4 kotce a v roce 2007 se jejich počet zvýšil na 8 kotců. V roce 2010 proběhla rekonstrukce celého areálu a útulek byl přemístěn do klidnější části areálu u lesa. V prostoru útulku je budova, ve které se nachází zázemí – kancelář, kuchyňka a také 4 kotce, které slouží jako karanténa. Venku je nyní 8 zastřešených kotců, před kterými je výběh rozdělen na 3 části, který pejskové využívají.
Za dobu provozu prošlo útulkem mnoho pejsků, kteří měli zlomenou duši a velkou nedůvěru k lidem a díky paní Slovákové získali zpět ztracenou důvěru a našli domov.

Do útulku Broumov můžete přijít vyvenčit pejsky.

Jak můžete útulku pomoci

Jsou věci, které můžete darovat a nic vás nestojí, a to je návštěva útulku a vyvenčení pejska, který bude mít radost z procházky a vás zahřeje u srdce, že jste udělali něco pro opuštěnou psí duši. Další, co můžete udělat a nic to nestojí je, že budete sdílet pejsky, kteří jsou v útulku na svém facebooku. Věřte nebo ne, ale sdílení má opravdu velkou moc a vždycky se ten sdílení pejsek, ač dříve či později, dostane k tomu správnému člověku, pro kterého to bude osudový pes a pro něj osudový pán… Také se nabízí zveřejňování letáčků s nabídkou pejsků, stačí jen kontaktovat útulek, oni vám letáčky s aktuální nabídkou pošlou a hurá do toho. 

Kdo by chtěl pomoci více, tak útulek uvítá jakoukoliv materiální pomoc – určitě každý z nás doma něco najde. Nejvíce se hodí deky, matrace, také palety pod matrace, vodítka, misky, hračky, balonky. A pejsci si také rádi pochutnají na něčem dobrém – granule, konzervy, piškoty, pamlsky..

Finanční pomoc je také vítána – útulek v současné době plánuje výstavbu dalších kotců. Finančně můžete pomoci tak, že si koupíte něco v e-shopu útulku, tím pádem za své peníze uděláte dvojí radost – útulku a pejskům a také sobě, že si koupíte něco pro radost. Předměty si můžete zakoupit v infocentru v Broumově, ale po dohodě s paní Slovákovou vy bylo jistě možné i zaslání poštou.
Tak neváhejte a nakupujte: http://www.mpbroumov.cz/obchudek.php

V obchůdku útulku Broumov si můžete koupit něco pro radost a ještě tím přispějete na pejsky.

Venčení pejsků

Kdo z nás někdy netoužil mít psa, ale ne vždy je to možné, ať už z časového nebo finančního hlediska, a proto jsou tu útulky a možnost venčení jejich svěřenců. Pomůžete tak všem – zaměstnancům útulku tak, že budou mít čas na úklid kotců, když budou pejskové venku a pejskům, že si s vámi užijí krásnou procházku a benefit pro vás? Čas s chlupáčem strávený na procházce je k nezaplacení. 
V psím útulku v Broumově je venčení pejsků možné – po telefonické dohodě – vyvenčit pejska je možné v pracovní dny i o víkendu a návštěvní hodiny útulku jsou po-pá: 14:30-16:00 a so-ne: 10:00-12:00

Jak už jsem psala, tak já jsem se rozhodla útulek navštívit v rámci víkendu v Broumově. Kdo je z Broumovska a okolí, tak to má přece jen blíž a může se do útulku jet podívat třeba v sobotu nebo v neděli. Nádraží vlakové i autobusové je hned u sebe a do útulku je to z nádraží 2km, což je kousek. 

Útulek je umístěn v zadní části areálu čistírny odpadních vod hned u lesa, takže když jdete na procházku, tak jste hned v lese, kousek projdete a pak přes louku a jste na cyklostezce, která vede krásnou a klidnou přírodou, takže i načerpáte energii.

Nezapomeňte vzít pejskům nějaký ten piškot. Sice pak budou asi trošku stávkovat u večeře, ale kdo by neměl rád pamlsky… 

Blíží se prázdniny, tak si naplánujte víkend v Broumově, udělejte si výlet do krásných skal a část pobytu věnujte i návštěvě útulku. Kdo to má blíž a bude mít prázdniny, zajeďte vyvenčit pejsky, moc je to potěší. Všichni se na vás moc těší a vřele vás uvítají, za to ručím!!!

Pejsci, kteří čekají na svůj vysněný domov v útulku nejdéle:

Aisha (další info): 

Aisha z útulku Broumov hledá domov.

Richci (další info):

Richci z útulku Broumov hledá domov.

A v útulku na vás čekají další krásní pejsci, kteří vyhlížejí svého pána a stálý domov:

Kontakty:
ÚTULEK BROUMOV
Kladská 321, Broumov
Telefon: Jana Slováková, 721 543 498
E-mail: jannaslovakova@seznam.cz

Všechny aktuální informace naleznete na tomto webu:
http://www.mpbroumov.cz/utulek.php
nebo na facebooku:
https://www.facebook.com/mestskyutulekbroumov
nebo Facebook ÚTULEK BROUMOV

Děkujeme všem za sdílení, podporu, příspěvky, čas,…

Tereza Machová, dobrovolnice Nadačního fondu PES V NOUZI