Psí tábor jako dovolená se psem

Publikováno: 17.4.2015
Autor: Helena Hejzlarová
Foto: Helena Hejzlarová

Plánujete už dovolenou na léto? Rádi byste dopřáli plnohodnotnou dovolenou sobě i svému mazlíčkovi? Vyzkoušejte psí tábor, určitě nebudete litovat.

V dnešní době není o psí tábory nouze, ale jak si vybrat z veliké nabídky a kde můžete hledat? Hodně psích organizací, cvičáků a kynologických svazů pořádají zajímavé tábory. Často se tábory zaměřují na poslušnost a sportovní kynologii (stopy, obrany). Ale lze nalézt i specializované tábory, které se věnují konkrétním sportům jako je agility, dogfrisbee, záchranařina a další. Také existují tábory, které se zaměřují na nové způsoby učení pozitivní motivaci jako třeba klikr trénink.

Jaký tábor se psem vybrat?

Sportovní kynologie

Pokud se se svým psem věnujete sportovní kynologii, nebo se jí chcete začít věnovat, pak rozhodně můžeme doporučit tábor, který je na tuto oblast zaměřený. Letní výcvikový tábor, který je zaměřený na sportovní a služební kynologii, pořádá i Jan Srb, který bude na táboře figurovat obrany. Dále se vám bude věnovat Gabriela Galvasová a Andrea Kaslová. Tábor se koná 21.6. - 28.6. v Nadějkově. Začátečníci se obecně seznámí s metodikou nácviku jednotlivých cviků a jejich procvičování. Pokročilí budou hlavně procvičovat, utužovat a dolaďovat disciplíny pro pozdější skládání zkoušek či startu na závodech nebo chovatelských akcích. Dále si vyzkoušíte nácvik modelových situací při použití psa k ochraně osob a majetku. 

Zachraňovat, zachraňovat, zachraňovat

Tábory se někdy zaměřují na konkrétní sporty, záchranářský tábor, tábor agility, dogdancingový tábor a mnohé další. Letos proběhne další ročník letního záchranářského tábora v červenci a v srpnu. Tábor je určený jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Věnovat se vám bude například Filip Štrach. Hlavní náplní programu tábora bude trénink záchranářského výcviku ve specializacích, jako je vyhledávání osob v sutinách a vyhledávání osob v přírodním terénu. Nebude chybět ani výcvik poslušnosti a budete mít i možnost vyzkoušet si záchranářské překážky. Dále se můžete těšit na sranda závod a nezbytná teorie nejen o záchranářském výcviku. Více informací najdete na oficiálním webu IPRK (www.iprk.cz).

Specialitky v kynologických táborech

Psí škola Canikenny pořádá soustředění, která jsou vhodná pro všechny pejsky a jejich majitele.Co když se ale žádnému sportu se svým psem nevěnujete a chcete si jen tábor užít, možná se něco málo přiučit, ale hlavně prohloubit vzájemnou důvěru? Pak pro Vás máme také doporučení na psí tábor. Psí škola Canikenny pořádá tábory zaměřené na různá odvětví. Trenérka Monika Baranová říká, že jsou to soustředění, která jsou vhodná pro všechny pejsky a jejich lidi. Tábor se koná v Jizerských horách. Hlavním tématem táboru je příprava na zkoušky z poslušnosti, stopy, práce s klikrem a trochu canisterapie. Zahrnuta teorie a praxe. Výcvik bude probíhat 2 - 3 krát denně. Více se dozvíte na webových stránkách Canikenny (www.canikenny.cz).

Už jste se rozhodli, jak strávit dovolenou se svým psem? Pokud ještě ne, zkuste naše tipy.

Kam dál: 

Rady na cestu a co zabalit

Slova tvarují myšlení

Socializační procházky s dobrmany

Hry se psem

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...